Altın, Dogecoi̇n Değil: Amerika’li Kongre Üyeleri, Bu Coin’e Yatırım Yaptı!

Altın, Dogecoi̇n Değil: Amerika’li Kongre Üyeleri, Bu Coin’e Yatırım Yaptı!

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·04:04 Ekim 3, 2021

Kripto para Amerika senatosuna da girdi. Öğrenildiğine göre altı kongre üyesinin (BTC)’si var ve bunlardan iki isim senatör. Coinlerle.com haberlerinden de hatırlayacağınız üzere, BTC cüzdan projesi Casa’nın kurucusunun ortağı Jameson Lopp BTCPoliticians.org projesini başlatmıştı. İşte bu projeden elde edilen bilgilere nazaran, önder kripto artık siyasetçilerin de tercih etmeye başladığı bir varlık haline geliyor.

Öyle görünüyor ki siyasetçiler, Telsa CEO’su Elon Musk'ın, ünlü dolar milyarderi ve iş adamı Mark Cuban gibi ünlü simaların tam tersine, Dogecoi̇n (Doge) gibi meme coin’ler yerine lider kripto ile kripto uluslar arasına adım atmayı tercih ediyorlar. Yazının yazıldığı sıralarda BTC günlük Yüzde 1 kazançla 47.939 $ dolar düzeyinde işlem görürken, Doge'ninYüzde 3,43’lük kazançla 0,2217 $ dolar düzeyinde bulunuyordu.

Dogecoi̇n yerine BTC’yi tercih eden bu siyasetçiler kim ve ne kadar BTC’leri var?

BTC’e yatırım yapan milletvekillerine gelirsek , Kongre ve Temsilciler Meclisi üyelerinin tamamının cumhuriyetçi olması son derece dikkati çekiyor. Söz konusu isimler ise Michael McCaul, Cynthia Lummis, Bary Moore, Patrick Toomey, Jefferson Van Drew ve Cynthia Lummis, Michael Waltz. , kripto paralara vermiş olduğu destekle biliniyor ve senatörün hesaplarında 100 ila 253 bin dolar aralığında bir değerde Bitcoin tuttuğu belirtiliyor.

Jefferson Van Drew ise BTC fonunu tercih etmiş ve 100 ila 250 bin $ dolar aralığında Grayscale BTC fonu hissesine sahip. Michael Waltz, 30 ila 100 bin $ dolar lık BTC’si bulunduğunu söylüyor. Geri kalan isimlerin yatırımları daha küçük ölçeklerde. Örnek olarak, bir diğer kripto para destekçisi senatör olan Patrick Toomey’in 2 ila 31 bin $ dolar aralığında Grayscale’in BTC ve ETH fonlarından oluşan mütevazı bir yatırımı var.

Bugünlerde Amerika’da 1 trilyon $ dolarlık altyapı yasa tasarısı görüşmeleri gündemde.Cynthia Lummis ile Patrick Toomey, özellikle bu tasarı ve tahlil edilen kripto paralara ilişkin vergi hükmünün konusundaki tartışmalar sırasında öne çıktılar. Her iki senatör ise, söz konusu hükmün inovasyon'un engelleyici nitelikte olduğunu savundular ve Senato’dan ise geçmemesi için mücadele ettiler. Hatta Patrick Toomey, geçtiğimiz günlerde Çin’in kripto paralarla ilgili ayrıntılı yasak açıklamasından sonra, bunun Amerika için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti.

Yorum yaz