Amerika 5 Kripto Şirketini Hedefliyor

0 442

New York Başsavcısı Letitia James, iki kripto para ödünç verme platformunun kapatılmasını emretti ve diğer üç platformun faaliyetleriyle ilgili soruları derhal yanıtlamalarını istedi. Başsavcılığın internet sitesinde yer alan şirketlere yazılan mektuplar, iki platformun Nexo ve Celsius Network olduğunu gösteriyor.

New York Kayıtsız Kripto Borç Verme Platformlarında Çöküyor

New York Başsavcısı (NYAG) Letitia James Pazartesi günü, kayıtlı olmayan kripto para şirketlerini çökertme konusundaki yeni çabalarını duyurdu.

New York’ta, borç verme platformlarının eyalette faaliyet göstermek veya sakinlerine ürünler sunmak için Başsavcı Ofisi’ne (OAG) kaydolması gerekir. Duyuru detayları:

Bugün, Başsavcı James, bu kredi platformlarından ikisinin New York’taki kayıt dışı ve yasa dışı faaliyetlerini derhal durdurmalarını ve diğer üç platforma da faaliyetleri ve ürünleri hakkında derhal bilgi vermelerini emretti.

Bildirim, kripto kredi platformlarının “esas olarak yatırımcılara kendilerine yatırılan sanal para birimlerinde bir getiri oranı sunan faiz getiren hesaplar olduğunu” açıklıyor. Martin Yasası uyarınca, “En yaygın sanal para kredisi ürün veya hizmetlerinin doğası ve işlevi, bunların birkaç ‘güvenlik’ kategorisinden herhangi birine tam olarak girdiğini göstermektedir.”

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu da borç verme ürünlerini menkul kıymetler olarak görmektedir. SEC Başkanı Gary Gensler kısa süre önce kripto para borsası Coinbase’e Lend ürünlerinin menkul kıymetler olduğunu söyledi.

NYAG web sitesi ayrıca söz konusu iki kredi platformuna yönelik durdurma ve vazgeçme mektupları da yayınladı . Harfler düzeltilirken dosya adları Nexo ve Celsius Network’e gönderildiğini gösteriyordu. Diğer üç firma , faaliyetleri hakkında bilgi isteyen bir mektup aldı .

Nexo, haber çıktıktan sonra tweet attı: “Nexo, Ürün Kazanma ve Değişim’i New York’ta sunmuyor, bu nedenle NY’da zaten sunmadığımız bir şey için C&D almak pek mantıklı değil. Ancak bu, mektubun alıcılarını karıştırmanın açık bir örneği olduğu için NY AG ile ilişki kuracağız. IP tabanlı coğrafi engelleme kullanıyoruz.”

Başsavcı James vurguladı:

Kripto para platformları, herkes gibi yasalara uymak zorundadır, bu yüzden şimdi iki kripto şirketini kapatmaya ve üç tane daha soruları hemen yanıtlamaya zorluyoruz.

Geçen ay, Başsavcı James, bu yılın başlarında şirkete dava açtıktan sonra kripto para ticaret platformu Coinseed’i kapattı . Şubat ayında Bitfinex, Tether ve ilgili kuruluşlarla New York eyaletindeki ticaret faaliyetlerini sonlandıran ve şirketlere 18.5 milyon dolar ceza uygulayan bir anlaşma yaptığını duyurdu.

New York Başsavcısı Letitia James’in kayıt dışı kripto kredi platformlarına karşı harekete geçmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Coinlerle.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.