Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Analist: Bitcoin ve Ethereum Hafta İçinde Bu Seviyeleri Görebilir!

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·11:36 Eylül 27, 2021

Ünlü analist Ali Martinez’a göre, Ethereum ve Bitcoin, zincirleme bir bakış açısıyla birden fazla satın alma sinyalileri veriyor.

  • Analist Ali Martinez göre Bitcoin, el değiştiren boş tokenlerde değerli bir artış gördü ve bu da grafikler yüksek oynaklığa neden olabilir.
  • Bu on-chain metrikler bozulmadan kalırsa analiste göre, ETH ve BTC yakında yükseliş trendlerine devam edebilir.
  • Borsalardaki ETH talebi düşerken fiyatlar “fırsat bölgesinde” yer alıyor.

Birkaç on-chain ölçüm analiste göre, satın alma baskısının hızlandığını gösterdiğinden, Ethereum ve Bitcoin yüksek oynaklığa bağlı görünüyor. Yeniden de analiste göre, bu kripto para ünitelerinin ise yükseliş trendini sürdürmek için bir mahzuru aşması gerekiyor.

Bitcoin balinaları geri döndü! İşte olabilecekler

Tecrübeli analist Ali Martinez’e göre, Ethereum ve Bitcoin yükseliş hareketine hazır olabilir. Bitcoin dik düzeltmenin akabinde 3.500 puanın üstünde bir artış elde edebildi. Santiment’in Token Age Consumed endeksi, fiyatlar düşerken iken son birkaç saat içersinde el değiştiren BTC’de değerli bir artış kaydetti. Bu on-chain ölçümleri, son taşınan gün sayısı ile son zamanlarda kaç adet coinin taşındığını ölçer. Eski tokenlerin hareketini ise kesinlikle önde gelen bir fiyat göstergesi olmasa da son birkaç ayda volatilitede ani artışlara neden oldu.

Kaynak: Santiment

Tarih kendisini tekrar ederse analiste göre, Bitcoin son token hareketlerine bağlı şekilde grafikler çizelgesinde inip çıkabilir. Balinaların davranışı analiste göre, volatilitede gelen artışın üst istikametli olabileceğini gösteriyor. Son 24 saat içinde, ağdaki Yüz ila On bin BTC’ye sahip cüzdanlar, varlıklarına 3.33 milyar dolar bedelinde 81.000’den fazla BTC ekledi. Üst taraflı baskıdaki ani artış analiste göre, büyük yatırımcıların yükselişe geçmesine hazırlanırken indirimli alım yapmaya çalıştığını gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Analist uyardı: Bitcoin fiyatı bu düzeylere düşebilir!

Oranlar boğaları destekliyor üzere görünse de analiste göre, Bitcoin ileride sert bir dirençle karşı karşıya. IOMAP modeli, 1,2 milyon adresin daha evvel 43.151 ila 45.670 dolar ortasında 1,06 milyon BTC satın aldığını gösteriyor. Fiyatlar üst tarafa doğru baskıyı denetim altına alarak daha da yükselmeye çalıştıkça analiste göre, bu tutucular su altı pozisyonlarında bile kırılmaya çalışıyor olabilirler. Bu sebeple analiste göre, sırf bu arz bariyerinin üstünde belirleyici bir günlük mum çubuğu yeni bir yükseliş trendinin başlangıcına işaret edebilir.

Kaynak: IntoTheBlock

Öte yandan analiste göre, IOMAP kohortları Bitcoin’in altındaki en değerli dayanak duvarının 41.830 ile 43.000 dolar ortasında olduğunu ortaya koyuyor. Yaklaşık 761.000 adres, bu fiyat seviyesinde yaklaşık 430.00q BTC tutuyor. Bu istek bölgesinin kesilmesi analiste göre, fiyatların düşmesini engelleyebilecek başka bir ilgi alanı olmadığı için 39.001 dolara düşüşle sonuçlanabilir.

Borsalardaki Ethereum (ETH)’lar azalıyor! “Bu yükseliş işareti”

Kripto para borsalarında ise tutulan Ethereum tokenlerinin sayısı yüksek bir oranda azalmaya devam ediyor. Geçen ay boyunca, tüm platformlarından 1,36 milyondan fazla ETH tükendi ve bu da %6,67’lük bir düşüşü temsil ediyor. Kripto para borsası cüzdanlarındaki azalan ETH talabin, analiste göre Ethereum’un gelecekteki fiyat artışı için pozitif bir tablo çiziyor. Teknik olarak satılabilecek Ethereum sayısını azaltıyor ve sonuç olarak analiste göre, aşağı taraflı potansiyeli sınırlıyor.

Kaynak: Santiment

Ayrıca analiste göre, Piyasa Bedelinden Gerçekleşen Pahaya (MVRV) endeksi, ETH’un mevcut fiyat düzeylerinde kıymetinin altında olduğunu gösteriyor. Bu temel endeks, geçen ay ETH alan adreslerin ortalama kârını yahut ziyanını ölçer. 30 günlük MVRV %0’ın altına her hareket ettiğinde analiste göre,, bir yükseliş dürtüsü bunu takip etme eğilimindedir. 30 günlük MVRV oranı şu an için %-8,7’da geziniyor ve bu da analiste göre, ETH’nin “fırsat bölgesinde” olduğunu gösteriyor. MVRV oranı ne kadar düşük olursa analiste göre,, üst taraflı bir fiyat hareketi mümkünlüğü o kadar yüksek olur.

Kaynak: Santiment

Analist: 3.185 ile 3.275 dolarlık bölge Ethereum için kritik

Ethereum zayıf takviyenin üstünde oturuyor olsa da analiste göre, süreç geçmişi yükseliş trendini sürdürmesine göre üstesinden gelmesi gerekli olan tek bir problem olduğunu gösteriyor. 1,2 milyondan fazla adres, 3.185 ile 3.275 dolar ortasında yaklaşık 8,6 000 000 ETH satın aldı. Bu direnç bariyerinin üstünde belirleyici bir mum çubuğu analiste göre, ETH‘yi 4.000 dolara yahut tüm vakitlerin yeni en yüksek düzeylerine gerçek itebilir.

Kaynak: IntoTheBlock

Yeniden de analiste göre, bu düzeyin etrafındaki rastgele bir zayıflık belirtisi piyasa katılımcılarına satmaya teşvik edebileceğinden, yatırımcılar 2.910 dolarlık dayanak düzeyine çok dikkat etmelidir. Bu eşsiz şartlar altında analiste göre, Ethereum 2.510 dolara düşebilir.

Coinlerle.com

Yorum yaz