Analistlerden Kritik DOGE Tahminleri ! Hangi Seviyeler Bekleniyor ?

Analistlerden Kritik DOGE Tahminleri ! Hangi Seviyeler Bekleniyor ?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·20:11 Eylül 25, 2021

DOGE, sinema devi AMC’den iyi haberi aldı

Birkaç gün önce, Sinema devi AMC’nin CRO’su Adam Aron, ödemeler için DOGEyi kabul etme olasılığını tartışmak için bir anket yaptı. Şaşırtıcı olmayan bir biçimde, 140.000 seçmenin %78’si destek verdi. Buna ilave olarak, DOGEfather da (Elon Mask) devreye girdi ve DOGE’nin sistemin uygulanabilir olması için işlem ücretlerini düşürmesi gerektiğini söyledi.

Elon Musk’un görüşü, şu an için ortalama ücret 0,5 dolar dolayında olduğu ve hatta geçen ayın başlarında 1,3 dolarla zirve yapmış olduğu için doğru kabul edilebilir. Şu anda işlem ücretleri, 1 DOGE’nin fiyatından daha yüksek ve 0,2 dolardan işlem görüyor.

Dahası, ağ saniyede 41 işlem yapma kapasitesine sahip olmasına ve hergün 1 milyar dolardan fazla işlem yapmasına rağmen, katılımdan yoksundur. Şu anda, tüm adreslerin %6,6’inden azı herhangi bir bakiyeye sahip.

UTXO verileri Dogecoin için neler söylüyor?

Ayrıca, analist Shrivastava, genelde DOGE’nin haberlerde olduğu ya da herhangi bir sebeple abartıldığı zaman yatırımcılarda bir artış gözlemlendiğini söylüyor. Ancak, bu çekicilik kısa bir süre içinde kaybedilmektedir. UTXO’lara (harcanmamış işlem çıktısı) bakıldığında bu açıktır. Yalnızca bu hafta, bir günden kısa süreli UTXO’lar %0,46’ten %5,95’e yükseldi. Tam tersine 1 ay ile 1 gün arasında aynı süre %7,5 düştü.

Bu davranış yaygın mı?

Analistlere göre yaygın olduğu söyleyebiliriz. DOGE’nin topluluk ve odaklı “heyecan” bir kripto para birimi olduğu anlaşıyor. Ve bu, sosyal davranış ile elde edilen verilerden de gözlemlenebilir. AMC ödeme kabulü duyurusuna kadarki süreçte sosyal hacimler düşüktü, ardından aniden listelerde bir anda yükseldiler. Benzer şekilde, Twitter kullanıcıları bir kez daha düşmeden önce aynı dönemde 2 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Dolayısıyla, bazı gerçek değerlerin pompalanması için bu kalıbın değiştirilmesi gerekir. Son zamanlarda, DOGE uzun süreli sahiplerinde de bir artış gördü. Analiste göre DOGEcoin fiyatı için iyi bir sonuç. Ancak özellikle Temmuz ayının sonundan bu yana tembel durumda olduğu için günlük kullanımı desteklemek için hızının da artış göstermesi gerekmektedir.

Dogecoin (DOGE) teknik analiz

Dogecoin teknik analizlerinde FXEmpire analistleri bize eşlik edecek. Biraz geri sararsak, Dogecoin piyasa geneli düşerken 0.236 dolarda (0.14 Fibonacci seviyesi) çok büyük bir mücadele vermişti. Analiste göre DOGE bu desteği karşı dirence dönüştürdükten ve kaybettikten sonra, 0.218 dolarlık desteğe düştü ve 0.2131 dolar desteğinin rahatça kırılmasına yol açtı. Dogecoin’in RSI’sı da ölçülü bir mesafede ve satıcıların daha fazla düşüş baskısı yaratması için yer bırakıyor. Analistlere göre DOGE 0.2136 doların atlında 0.2075 dolardan işlem görürken, bir sonraki destek seviyeleri 0.206 ve 0.2 dolara temas etmek mecburiyetinde kalabilir.

Olumlu senaryoda, Dogecoin fiyatı yükselir ve en yakın direnci 0.2255 dolar aşabilirse, 0.22 dolarda bulunan 0.14 Fibonacci seviyesindeki son zirvelerini tekrar hedefleye bilir. DOGE’nin 0.22 dolar üstünde kapanması analiste göre 0.235 dolar ve ardından 0.25 dolar dirençlerinin kapılarını açacaktır. Bu konu da analistler, teknik verilerin Dogecoin’de bu sene pek çok yönden büyüdüğünü ve son fiyatların düşüşüne rağmen bazı yönlerden büyümeye devam ettiğini gösterdiğini söylüyor. Örnek vericek olursak, Dogecoin’in benimsenmesi, benzeri görülmemiş bir hızla artıyor gibi görünüyor. Ayrıca Blockchain verileri, madencilerin madencilik ödüllerinde %3,136 ve işlem ücretlerinde %6,720 artış elde edebileceğini gösteriyor. Bu, Dogecoin ağının güvenliği için iyi bir haber alabilir.

Yorum yaz