Avalanche (AVAX) Coin Geleceği Nedir ?

Avalanche (AVAX) Coin Geleceği Nedir ?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·22:41 Kasım 22, 2021

Avax Coin diğer adıyla Avalanche, merkeziyeti olmayan finans uygulamalarını kapsar. Bu uygulamalara kısaca DeFi ismi de verilir. Koruyucu bir platform olarak öne çıkan sistem, genel olarak şu alanları kapsar:

 • DeFi uygulamaları
 • Finansal varlıklar
 • Ticaret uygulamaları
 • Diğer hizmetler

Tüm bu uygulamalar, genel olarak koruyucu platformu meydana getirir. Küresel varlık borsası olmayı hedefleyen uygulama, her tür varlığı çıkarır.

Her tür varlığı çıkarmasına veya ticaretini yapmasına olanak sağlayan sistem, yeni nesil teknolojileri kullanarak işlem yapar. Ava Labs üzerinde işlem yapan geliştiriciler, standart olarak bir saniye altında işlem sonuçlandırır. Bu sistem, ilk akıllı sözleşmeler ağı olarak karşımıza çıkar. Avalanche, mevcut uygulamayı, Eylül 2020’de piyasaya sürmüştür. Avax Coin nedir? sorusu, bu şekilde açıklanabilir.

Avax Coin Nasıl Alınır?

Avax Coin protokolü incelendiğinde, karşımıza genel olarak şu şekilde bir tablo çıkar:

 • Hisse haline getiren kullanıcılar, bir diğer ismi ile staking yapan kullanıcılar ödüllendirilir.
 • Hisse ispatı olarak, konsensüs algoritmasını kullanır.
 • Kullanılan PoS ağları, farklı durumlarda ciddi zayıflıklara sebep olur.
 • Düşük saldırı masraflarından dolayı, sürekli olarak eleştiri altındadır.

Ava Labs uygulamaları incelendiğinde, saldırganın konsensüs uygulamasını gizli şekilde elde etmesi, neredeyse imkansızdır. Bunu gerçekleştirmek adına, yönetişimi değiştirme yöntemi kullanır.

Avax Coin nasıl alınır? sorusuna, genel anlamda şu şekilde cevap vermek mümkündür:

 • Takas edilebilir bir token türü olan Avax; Binance, OKEx ya da Huobi Global borsaları üzerinden satın alınabilir.

Büyük borsalarda yerini alan Avax, yaygın şekilde tercih edilmeye başlanmıştır.

Avax Coin Nasıl Gönderilir?

Avax Coin nasıl gönderilir? aşamaları, şu şekilde sıralanabilir:

 • Panelde üst kısımda yer alan cüzdan adresi kısmına gelin.
 • Avalanche üzerinden göndermek istediğiniz cüzdan adresini gerekli yere ekleyin.
 • Çekmek istediğiniz Avax tutarını, ilgili kısma giriş yapın.
 • Miktarı girmenizin ardından, Avalanche çek, butonuna tıklayın.
 • Eğer çekmek istediğiniz miktar, bakiyenin tamamı ise bu durumda, kısmına tıklayın.

Avalanche Çek” butonuna basmadan önce, doğrulama yapmanız gerekir. Gerekli işlemi, Google Authenticator üzerinden yapabilirsiniz. Sonrasında, e-posta adresinize bir onay e-postası iletilir. Gelen maildeki bağlantıyı kullanmanızın ardından, işlemi onaylamanız gerekmektedir. E-posta onayı yapılmayan çekim talepleri, hiçbir şekilde işleme alınmaz.

Avalanche Çek” butonuna basmadan önce Google Authenticator doğrulaması yapmanız gerekmektedir. Sonra ise e-posta adresinize bir onay e-postası iletilecektir. Gelen maildeki bağlantıyı kullanarak işlemi onaylamanız gerekmektedir. E-posta onayı yapılmayan çekim talepleri işleme alınmamaktadır.

E-posta tarafınıza ulaşmadıysa aynı sayfada yer alan bağlantıyı kullanarak tekrar onay e-postası gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Avax Coin Geleceği

Kripto para tahmininde bulunan siteler, kısa vadeli oynamalar yaşamasına rağmen, Avax fiyatlarının önümüzdeki yıllarda ciddi oranda artacağını tahmin ediyor. Ancak, kripto para piyasasında tahminlerin kesin sonuçlar vermediğini, bu noktada hatırlamak da fayda var. Kripto para borsasında fiyatlar nasıl yükseliyorsa, aynı hızda düşme eğilimine de girebilir.

Avalanche ekosistemi hangi oranda gelişirse, bu gelişme aynı şekilde Avax coin geleceği üzerinde de etkilidir. Yatırımcıların daha geniş olan ekosistemlere ilgisi arttıkça, mevcut Avax coinlere olan ilgileri de artmaktadır.

Kripto para birimleri, kendi içlerinde bile oldukça riskli yatırım araçlarıdır. Kişisel koşullar ve alacağınız risk, Avalanche ekosisteminin size uygun olup olmadığını kesin olarak ortaya koyar.

Yorum yaz