Binance Pro ve Binance Lite Kullanımı

0 2.736

Binance NEDİR?

Binance, kripto para yatırımına talep arttıkça kullanım alanı genişleyen hem Android hem de IOS’ta kullanılabilen bir uygulamadır. Öncesinde belli bölgelerde kullanılan uygulama, kullanımı arttıkça dünya çapında yayılarak kullanılmaya başlanmıştır. Deneyimsiz veya profesyonel hangi seviyede olursanız olun Binance size uygun mod sunuyor. Sunulan bu iki mod daha önce kripto yatırımına hakimseniz Pro; deneyimsiz ve henüz kripto para yatırımına yeni giriş yapacaksanız Lite olarak ikiye ayrılıyor.

Binance Pro NEDİR VE NASIL KULLANILIR?

Binance Pro, profesyonel kripto para yatırımcıları için kurulmuştur. Profesyonel yatırımcılar tarafından kullanılmaktadır. Binance Pro sisteminde gelişmiş seçenekler, araçlar ve güvenlik uygulamaları mevcuttur. Aktif olarak kripto para yatırımı yapan tüccarlar Binance Pro tercih ediyor. Binance uygulamasına hâkim ve deneyimli olmaları sebebiyle Pro, kullanıcılara uygun kullanım sunuyor. Uygulama kullanıcıları ilk kullanımda ‘varsayılan’ olarak Lite kullanımında olacak fakat tercih edilebilir modlarla Professional ve Lite arasında değişiklik yapabilirler.

Binance Lite NEDİR?

Binance Lite, Binance Pro nazarında daha hafif kullanımlıdır. Kripto para yatırımına yeni başlayanlar ve başlayacak olanlar için kullanımı kolay bir uygulamadır. Kripto para yatırımında satın almayı kolaylaştırır. Kripto yatırımında acemi olan, uygulamayı ilk kez kullanacak olan, yatırım konusunda temel bilgilere ihtiyacı olan kullanıcılar tarafından tercih edilir. Kripto para yatırımına yeni girişmiş insanlar için Binance Lite biçilmiş kaftan.

Binance Pro ve Binance Lite ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Binance kullanıcıları için kripto para yatırımcılığında Binance Lite temel kullanım özellikleri ile kolay kullanım sunarken; Binance Pro daha profesyonel bir deneyim ve gelişmiş özellikler sunar.

Binance Pro’da veri analiz grafikleri daha çok profesyonellere hitap ederken grafikler karmaşık gelebilir. Binance Lite sadelik ve anlaşılırlık açısından tercih edilir.

Binance Pro daha ayrıntılı bir arayüz sunar, Binance Lite tam tersi olarak sade arayüz sunar.

Bunların yanısıra Binance Pro ileri düzey kripto yatırımcılarına elindeki kripto varlıklarını büyütebilme imkanını Binance Earn ile sağlar. Diğer kullanıcılarla doğrudan ticaret sağlamak için Binance P2P; türev (standart) alım satım işlemleri için ise Binance Futures kullanılabilir.

Basit mod (Lite) tercih edebilecek olanlar;

 • Kripto para piyasasında acemi
 • Kripto para yatırımına yeni başlayan
 • Kripto para alım satım kolaylığı arayan
 • Kripto para ticaretine yeni başlayan
 • Aktif olmayan tüccarlar
 • Binance uygulamasına ilk kez girecek kullanıcılar

Profesyonel mod (Pro) tercih edebilecek olanlar;

 • Kripto para piyasasına hâkim olanlar
 • Daha önce kripto yatırımı yapmış olan kullanıcılar
 • Aktif kripto tüccarları
 • Binance uygulamasına hâkim kullanıcılar
 • Kripto para alım satımı deneyimine sahip olanlar
 • Mevcut varlıklarını büyütmek isteyenler

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.