Bitcoin Çift Tepe mi Oluşturuyor?

0 441

Bitcoin‘in 65.000 doların biraz altında topunu doğru bir şekilde arayan analist, BTC’nin düşüş eğilimi gösteren bir teknik model gösterebileceğini söylüyor.

Dave the Wave olarak bilinen takma adlı analist, 79.700 Twitter takipçisine Bitcoin’in grafiğinin BTC’nin “çifte tepe” oluşturabileceğini gösterdiğini söylüyor. Analis thaklı ise, boğaların kripto varlığının fiyatını daha yüksek seviyelere itme gücünden yoksun olduğunu gösteren bir düşüş göstergesi olabilir.

Analist Dave the Wave’i açıklıyor,

“Çift üst kimse? Bu pazarın her düzeltmeyi daha zor hale getirme becerisi olduğu için bu beni şaşırtmaz…”

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Dave the Wave’in analizine göre, Bitcoin 50.000 doların üzerine çıkamazsa çift tepe modeli doğrulanabilir.

CoinGecko’ya göre Bitcoin, yazı yazılırken son yedi gün içinde %13’ten fazla artışla 49.132.76 dolardan işlem görüyor .

Dave the Wave direnç beklediğini söylerken, BTC’nin fiyatı yükselmeye devam ederse görünümünün değişebileceğini belirtiyor.

“Kısa vadeli yükseliş hareketi, orta vadeli düzeltme eğilimine meydan okuyor. Fiyat daha yüksek bir yerel zirve yapabilir mi? Fiyat orta vadede çizildiği gibi kanalın zirvesine çıkıyor. *EĞER* ikna edici bir şekilde geçebilir ve bu eğilimi geçersiz kılabilir, o zaman fiyatın bir fib seviyesinin altına düşmemesi için iyi bir şans. *Görelim*. Şu an için fiyatın direnci karşılamasını bekliyoruz.”

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Dave the Wave’in grafiğine göre, BTC şu anda 50.000 dolar civarında bir çapraz direnç ve yatay bir dirençle karşı karşıya. Dave the Wave, BTC bu dirençleri kırabilirse, Bitcoin’i 30.000 doların altına gönderebilecek düşüş senaryosunun geçersiz olacağını söylüyor.

Analist ayrıca BTC’nin her zirveden yedi ay sonra çökme eğiliminde olduğunu gösteren bir grafik paylaşıyor.

“Bu sefer farklı mı? Bu yıl 100.000 $ ‘ı imkansız kılan bir grafik olsaydı, bu olurdu. ”

Kaynak: Dave the Wave/Twitter

Grafik, Bitcoin‘in 2013 ve 2017 boğa piyasası zirvelerine ulaştıktan yedi ay sonra düzeltmeye devam ettiğini gösteriyor. Piyasa değerine göre en büyük kripto varlığı, yaklaşık altı ay önce 14 Nisan’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64,804,72 $’a ulaştı. Dave the Wave, tarihin kendini tekrar etmenin eşiğinde olabileceğini öne sürüyor.

 

Coinlerle.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.