Bitlo Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 620

BİTLO, Hakan Baş ve Mustafa Alpay tarafından 2017 yılında temelleri atılmış olan bir kripto para alım satım işlemlerimizi yapabileceğimiz platformlardan biridir. Üyelik işlemlerini 2018 şubat ayında başlatmış olup 2018 haziran ayında kripto para ticareti yapmaya açık hale gelmiştir. Üyelerine her gün ve her saat müşteri hizmeti sağlamaktadır. Kripto para dünyasında en büyük hacme sahip olan bizlere sunar. Kolay ve pratik ana yüzleri ile BİTLO’nun asıl misyonu her kesimden kullanıcı için kolay, anlaşılır ve ulaşılabilir bir platform sağlamak.

BİTLO KAZANCINI NEREDEN SAĞLIYOR?

Kripto para alım satım işlemi yaptığımızda, işlemlerimizin kripto para zincirine hızlı ve güvenilir bir şekilde dahil olabilmesi için bir aracıya ihtiyaç duyarız. Bitlo, biz kripto para ticareti yapmak isteyen bireylere bu hizmeti sağlayan platformlardan biridir. Ve sundukları bu hizmet karşısında yapacağımız işlemin hacmine göre belirlenen oranlarla bizden belli bir miktar ücret alırlar. Ve Bitlo da diğer bu tarz aracı platformlar gibi gelirini bu aracılık komisyonundan elde eder.

BİTLO ÜZERİNDEN NASIL İŞLEM YAPILIR?

Bitlo.com üzerinden hesabınızı açıp aktifleştirdiğiniz takdirde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Başlamadan önce belli başlı adımları takip ederken bizlere kolaylık sağlamak amacıyla Bitlo.com un oluşturduğu kılavuzdan fikir edinebilirsiniz.

Hesabınızı kurup aktifleştirdikten sonra alım satım işlemleri için hesabınıza Türk lirası transferi gerçekleştirmelisiniz. Transfer yapacağınız bankanın kesinlikle size ait olması gerekir. Bu konuda her borsa platformu olduğu gibi Bitlo da hassastır. Herhangi bir vadeli/vadesiz banka hesabınızdan transfer işlemi yaparken alıcı kısmına Bitlo’nun ticari unvanını girmeniz gerekmektedir. (Bitlo Teknoloji A.Ş.). Hesabınıza Türk lirası transferinizi gerçekleştirdikten sonra “kolay alış\satış” sekmesine tıklayarak dilediğiniz tutarda kripto para ticareti işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınıza yatıracağınız veya hesabınızdan çekeceğiniz Türk lirası işlemleri esnasında herhangi bir işlem ücreti alınmamaktadır.

BİTLO ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLERİN LİMİTİ NEDİR?

Bitlo borsasındaki üyeliğinizin durumuna göre Bitlo da çoğu platform gibi bazı sınırlamalar koyar. Temel Seviye Üyelik kripto para alım satım işleminizi tamamlayabilmek için gerekli minimum üyelik tipidir. Bu üyelik seviyesini, yüklediğiniz nüfus cüzdanı fotoğrafı veya ehliyet belgesi fotoğrafı gibi güvenilirlik arttırıcı dokümanlar ile daha yüksek üyelik tiplerine erişmeniz mümkündür. Hesabınızda var olan kripto paralarınızı çekmek için temel seviye üyelikten en azından ileri seviye (onaylanmış) üyeliğe geçmek şarttır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.