Bitpanda Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 859

Bitpanda, bir finans teknoloji merkezidir ve Viyana’da kurulmuştur. 2014 yılında Eric Demuth, Paul Klanschek ve Christian Trummer tarafından kurulan bu şirket 190 üzeri çalışana bir milyonu aşkın kullanıcıya sahiptir. Ve bu sebeple de insanların aklına ‘Güvenilir mi? Kullanılabilir mi?’ sorularını düşürüyor özellikle de kripto paraların yeniden gündeme geldiği şu dönemde. Bitpanda, kripto para uygulamasıdır. Bitcoin ve etherium gibi birçok para birimi üzerine yatırım yapmaya yardımcı ve aracı olur. PSD2 ödeme hizmeti sağlayıcı lisansına ve son derece gelişmiş bir teknolojiyle hazırlanmış güvenlik sistemine sahiptir. Kısacası güvenliğinde herhangi bir sorun yoktur, gayet güvenlidir. Yeni başlayanlar için fazlasıyla önerilen bir platformdur. Vakıfbank ile iş ortaklığı kurulmuştur ve bir hatırlatma yapmak gerekirse Bitpanda Ecosystem Token bugünkü fiyatı ₺11.45 TRY, 24 saatlik işlem hacmi ₺161,713 TRY fiyatına denk gelmektedir

BİTPANDA NASIL KULLANILIR?

Bitpanda kullanmak için kendinize ait bir hesap oluşturmalı ve oluşturduktan sonra 2FA uygulamasını etkinleştirerek sizden kendinizi güvenceye almanızı ister. Daha sonra hesabınızı doğrulamanız gerekmektedir. Güvenli ve doğrulanmış hesabınız kullanıma hazır, geriye sadece paraya yatırmak kalıyor. Daha sonrasında uygulama içerisinde kripto para alıp satmak için ise aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

Kripto para almak için internet sitesinin sağ köşesinde bulunan ‘İşlem Yap’ kısmına girin ve sonra ‘Satın Al’ butonuna tıklayın. Burada, almak istediğiniz kripto para birimini ve cüzdanı seçmeniz ve almak istediğiniz miktarı girmeniz gerekmekte; sonrasında ise ‘Devam’ butonuna tıklayarak işlem özetinizi görebilir ve eğer onaylıyorsanız ‘Şimdi Satın Al’ diyerek işleminizi tamamlayabilirsiniz ve artık siz de bir kripto para sahibisiniz. 

Kripto para satmak için ise benzer adımları izleyeceğiz. İlk adımımız hiç değişmeden yine sitenin sağ köşesinde ‘İşlem Yap’ kısmına giriyoruz. Fakat bu defa ‘Sat’ butonuna tıklamanız gerekiyor. Buradan ise satmak istediğiniz kripto para birimini ve cüzdanı seçiyorsunuz sonrasında satmak istediğiniz miktarı giriyorsunuz. Sipariş özetinize göz attıktan sonra ise ‘Şimdi Sat’ butonuna tıklayarak işleminizi tamamlıyorsunuz.

BİTPANDA GÜVENİLİR Mİ?

Bitpanda, şu an için kullanıcılarını mağdur edecek herhangi bir siber saldırıya uğramamıştır. Güvenlik sistemini oldukça geliştirmiş bir platform olan Bitpanda, devamlı bir şekilde güvenlik sistemini inceliyor, test ediyor ve geliştiriyor. Bu nedenle Bitpanda’nın oldukça güvenilir bir platform olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Bitpanda kripto para sahibi olmayı ve bu işten para kazanmayı oldukça kolaylaştırıyor.

HESABA NASIL PARA YÜKLENİR VE ÇEKİLİR?

Resmi sitesinde anlatılan şekilde özetlemem gerekirse:

•Banka havalesi yatırmak için:

Bitpanda Pro’ya giriş yapın. Kullanıcı Simgenize tıklayın ve Para yatır butonuna tıklayın. Euro (EUR), İsviçre frangı (CHF), İngiliz sterlini (GBP) veya Türk lirası (TRY) seçeneklerinden size uygun bir tanesini seçin ve Para yatırma yönteminde banka havalesini seçin, Bitpanda Pro cüzdanınıza yatırmak istediğiniz miktarı girin, işlemin erken gerçekleştirilmesini kabul ettikten ve banka hesabının size ait olduğunu onayladıktan sonra devam butonuna tıklayın. Bu işlemden sonra karşınızda Havale ayrıntılarını göreceksiniz. Verilen bilgileri kullanarak, sizin adınıza, seçtiğiniz para biriminde bir banka hesabından manuel olarak havale işlemi yapın ve ‘Tamamlandı’ butonuna tıklayın.

Banka havalesi ile para yatırma ve çekme işlemi için en düşük miktar 25 EUR ve Minimum miktarın altındaki para yatırma işlemlerinin hesaba yatırılmayacağını unutmayın. Bu işlemlerden sonra hesabınıza paranız yatırılmış olacaktır.

•Diğer bir yol ise kredi kartı ile para yatırmak:

Bitpanda Pro’ya giriş yapın. Kullanıcı Simgenize tıklayın ve Para yatır’a tıklayın. Euro (EUR), İsviçre frangı (CHF), İngiliz sterlini (GBP) veya Türk lirası (TRY) seçeneklerinden size uygun olan bir tanesini seçin. Ödeme yönteminde Visa veya Mastercard seçeneklerinden kullanacağınız seçeneği seçin. Bitpanda Pro cüzdanınıza yatırmak istediğiniz miktarı girin. İşlemin gerçekleştirilmesini ve ödeme yönteminin size ait olduğunu onayladıktan sonra ‘devam’a tıklayın. Sayfadaki talimatları izleyin. Kredi kartı ile para yatırma ve çekme işlemleri için en az olan miktar 25 EUR ve minimum miktarın altındaki para yatırma işlemlerinin tanımlanmayacağını lütfen unutmayın. Artık hesabınıza paranız yatırıldı.

 Ve diğer bir konumuz ise para çekmek iki şekilde para çekiliyor:

• Banka transferi ile para çekmek:

Bitpanda Pro’ya giriş yapın. Kullanıcı simgenize tıklayın. ‘Para Çek’ butonuna tıklayın. Euro (EUR), İsviçre frangı (CHF), İngiliz sterlini (GBP) veya Türk lirası (TRY) seçin. Para çekme yönteminde Banka havalesini seçin. Bitpanda Pro cüzdanınızdan çekmek istediğiniz miktarı girin. Para çekmek istediğiniz banka hesabını seçin, düzenleyin veyahut eklemeler yapın. Şimdi ‘para çek’ butonuna tıklayın. Banka transferi ile para yatırma ve çekme işlemleri için en az olan miktar 25 EUR ve Minimum miktarın altındaki para yatırma işlemlerinin tanımlanmayacağını lütfen unutmayın. Ve hesabınıza paranız yatırıldı.

• Bir diğer yöntem ise Bitpanda cüzdanınızda para çekmektir:

Bitpanda Pro’ya giriş yapın. Kullanıcı simgenize tıklayın. ‘Para Çek’ butonuna tıklayın. Euro (EUR), İsviçre frangı (CHF), İngiliz sterlini (GBP) veya Türk lirası (TRY) seçeneklerinden size en uygun olanı seçin. Para çekme yönteminde Bitpanda seçeneğini seçin. Bitpanda Pro cüzdanınızdan Bitpanda cüzdanınıza transfer etmeyi düşündüğünüz tutarı girin. Şimdi ‘Para Çek’ butonuna tıklayın. Bu işlem herhangi bir ücret içermez ve minimum tutarı yoktur.

BİTPANDA HAKKINDA KULLANICI GÖRÜŞLERİ

Bitpanda kullanacakların en çok dikkat ettiği nokta tahminimce budur. Hakkında çok fazla şikâyet erişemeyeceğiniz genelde herkesin memnun olduğu, genç kitleyle yola çıkan; güzel, güvenilir, kolay erişime sahip bir platformdur. Sitenin çoğunlukla beğenilen özelliği ise birikim planı oluşturulabilmesi olmuş; her ay hesabınızda belli bir miktar çekilmesini isteyip yine istediğiniz borsaya yatırılmasını talep edebiliyorsunuz. En büyük şikâyet ise komisyon miktarı olmuş; çoğu kişi komisyon miktarının belirsiz olduğunu söylerken kimisi ise çok yüklü miktarlarda komisyon aldığını söylemiş.

BİTPANDA VE PİTPANDA PRO ARASINDAKİ FARK NEDİR?

♦ BİTPANDA

Sadece bir düğmeye basarak tüm kripto para birimlerinden ve dijital varlıklardan istediğinizi satın almayı tercih ederseniz, Bitpanda sizin için mükemmel bir seçenek. Ekstra olarak ise kripto paraları ve dijital varlıkları satın almayı ve satmayı oldukça kolaylaştıran birçok kullanışlı ve cazip özellik sunar. Bitpanda’daki bazı özellikler şunlardır:

•Bitpanda Savings

Kazanç sağlanmak için bir plan oluşturup belirli dönemlerde işlem yapmadan kripto para dünyasına yatırım yapmanızı sağlayan bir özelliktir.

•Bitpanda Swap

Kolayca elinizde olan dijital varlığı takas etmenizi sağlayan kullanışlı bir diğer özelliktir.

•Bitpanda To Go (Avusturya özelliğidir.)

Ödeme Yöntemleri

Bitpanda’da para yatırma ve çekme işlemleri için çok sayıda sağlayıcı bulunur ve bu yüzden de başlangıç için uğraşmanıza gerek kalmaz

Bitpanda uygalaması mevcuttur.

BİTPANDA PRO

Profesyonel alım ve satım çözümleri, fiyat eşleştirme kabiliyetleri ve ayarlamaya gerek bırakmayan takas, ödeme ve ödemelerin netleştirilmesi türünde profesyonellere hitap eden işlemler sunmaktadır. Yeni başlayanları işlerini ileri taşımaya ikna eder bir görüntüsü olsa da tamamen profesyonellere yönelik bir platformdur. Ve Bitpanda Pro, herhangi bir ekran boyutuna hiçbir ayarlamaya gerek kalmadan adapte olmaktadır ve uyum sağlamakdır. Böylece masaüstü, tablet veya telefonunuz fark etmeden herhangi bir cihazda kullanabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.