Btcturk Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 395

BtcTurk Türkiye’deki Türk lirasıyla kripto para alıp satabileceğimiz platformlardan ilk kurulmuş olanıdır. Kerem Tübik tarafından 1 Temmuz 2013 tarihinde kurulmuş bir platformdur. 2020 senesinde globalleşmiş ve yurt dışından da kullanıcı kabulüne başlamıştır. Günümüzde BtcTurk kullanıcıları, BtcTurk aracılığı sayesinde Türk lirası, Bitcoin ve Tether ile kripto para alıp satma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Hacmi en geniş olan coinlerden Bitcoin ve Ethereum dahil olmak üzere platformda toplam 79  dijital paranın alım satım işlemleri yapılabilmektedir.

BTCTURK NEREDEN KAR EDİYOR?

BtcTurk diğer çoğu kripto para platformu gibi yapılan işlemlerden belli oranda komisyon alıyor. Ve gelirini bu komisyonlardan elde ediyor. Bu komisyon yapılan işlemin hacmine göre belirleniyor. Son 30 günde Türk lirası, Bitcoin ve Tether işlem çiftlerinde yapılan günlük toplam işlemler Türk lirası bazında hesaplanarak kullanıcıların işlem hacimleri hesaplanıyor.

BTCTURK ÜZERİNDEN NASIL İŞLEM YAPILIR?

Öncelikle BtcTurk platformuna üye olmalısınız. Sonrasında BtcTurk hesabınıza Türk lirası transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer bankalardan EFT yapmak için yalnızca EFT saatlerini kullanabilirsiniz. Kendi banka hesaplarınızı kullandığınızdan emin olmalısınız. 3. Kişilerin hesabından yapılmış olan transferler kabul edilmemektedir. Eft işlemi gerçekleştirirken alıcı adını mutlaka “Eliptik Yazılım ve Ticaret A.Ş.” olarak girmelisiniz. Havale işlemindeyse zaten iban numarasını girdikten sonra alıcı adı kendiliğinden ekrana gelecektir. Hepsi bu kadar artık hazırsınız!

PARA ÇEKERKEN NEDEN İŞLEM ÜCRETİ ÖDÜYORUZ?

Kripto paraların en çok tercih edilme sebeplerinin başında merkezi olmama özellikleri gelir. Ve çoğu platform işleminizi kripto para zincirinde gerçekleştirmeniz için belli bir miktar ücret alır. Fakat bu ücretler platformlara değil kripto para madencilerine gider. İşleminizin hacmine göre bu ücret değişecektir. Ve ücret kesintisi hesaplanırken çok fazla faktör olduğundan ücretin miktarını önceden saptamak güçtür. Bu ücretler platformlar tarafından değil kripto ağı tarafından belirlenir.

BTCTURK ÜZERİNDEN YAPILAN İŞLEMLERİN SINIRI VAR MIDIR?

Yapılan anlık işlemlerde her platformda olduğu gibi bu platformda da bazı sınırlar vardır. Güncel limitlere göre en az 10Tl ile Bitcoin alabilirsiniz. Ve aynı şekilde tek seferlik işlemlerde en fazla 100,000 TL’lik Bitcoin alabilirsiniz. Satım işleri yaparken de en az 0.0005 Bitcoin satabilirsiniz. Ve tek seferde en fazla 0.5 Bitcoin satabilirsiniz. Tek seferlik satım işleminiz gerçekleştikten sonra tekrar Bitcoin satabilirsiniz.

BTCTURK PRO NEDİR?

BtcTurk Pro sayesinde Türk lirasının yanı sıra USDT ve BTC işlem çiftleriyle alım satım yapabiliyoruz. Ayrıca mobil veya bilgisayardan kripto para alım satımı yaparken, Tradingview tarafından sunulan gelişmiş çizim araçları ve indikatörlerin de yardımıyla fiyat grafikleri inceleme imkanını bize sunar. İşlem yaparken istediğimiz aralıkta çok fazla ayrıntı içeren raporları inceleyebiliriz. Alım satım yapacağımız kripto paraların fiyat grafiği ve derinlik tablosunu eş zamanlı olarak takip edebiliriz. BtcTurk Pro her gün işlem yapan ve yatırımlarını yaparken güncel piyasa verilerini anlık takip etmek isteyen, karar alırken detaylı analiz ve raporlara başvuran tüm profosyonel yatırımcıların kullanımı için geliştirilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.