(BTT) Bittorrent Nedir?

0 552

Bittorent dünya üzerinde P2P (Peer To Peer) olarak bilinen eşler arasında dosya paylaşımının yapılabildiği bir bilgisayar yazılımıdır. Günümüzde varlığı hala oldukça güçlü bir şekilde sürdüren bu yazılım 2004 yılında şirketleşmiştir. Dosya aktarımı konusunda halen aktif şekilde kullanılan Bittorrent Token (BTT) yakın zamanda kripto para piyasasında yerini alarak bir ekosistem kurma amacında olduğu duyurdu. Kısa sürede oldukça ilgi gören bu hamle Tron şirketinin satın alması ile gelişti ve günümüzde değeri en fazla artan kripto para birimlerinden birisi haline geldi.

Bittorrent Token (BTT) Nedir?

2004 yılında şirketleşen ve dosya aktarımı konusunda günümüzün en başarılı yazılımlarından birisi olan Bittorent 2018 yılında dosya paylaşımı konusunda kripto para kullanımı ile daha hızlı ve güvenli bir ekosistem oluşturmayı hedeflemiş ve Bittorrent Token (BTT) tanıtılmıştı.

Dosya aktarımında hız kazanmayı Bittorrent Token (BTT) ile sağlamanın yanında dosya paylaşımı ile Bittorrent Token (BTT) kazanılması da sağlanmış olmaktadır. Dünya üzerinde yaygın şekilde kullanılan bu yazılımın kullanıcıları bu ekosisteme kısa sürede ayak uydurmaları ve BTT kullanımının artması ile değeri de kısa sürede artmaya başlamıştır.

Bittorrent Token (BTT) Nasıl Çalışır, Nasıl Kazanılır?

Bittorrent merkezi bir sunucu olmadan kişilerde bulunan dosyaların birbirleri ile aktarımını sağlayan bir protokol yazılımıdır. Her iki bilgisayarda da bu yazılım mevcut ise bir protokol adresi üzerinden dosyaların transferinin yapılması kolayca sağlanabilmektedir.

Bittorrent dosya aktarımı konusunda getirilen bu çözüm yanında dosya aktarımlarının daha hızlı olmasını sağlamak ve dosya paylaşımını teşvik etmek amacı ile kripto para kullanımını tercih etmiştir. Üretilen Bittorrent Token (BTT) ile dosya aktarımını çok daha hızlı bir şekilde yapmak mümkündür. Kullanıcı Bittorrent Token (BTT) harcayarak dosya aktarım işlemini çok daha kısa sürelerde tamamlayabilmektedir. Ayrıca indirdiği dosyayı yeniden paylaşıma açarak ve kendisinden indirdiği veya farklı dosya paylaşımını sağlayarak Bittorrent Token (BTT) kazanması da mümkün olmaktadır. Bittorrent Token (BTT) madenciliği gerek bırakmadan kolay bir şekilde kazanım sağlanabilecek bir kripto para birimi olarak yakın zamanda dolar karşısındaki değerini 4500 kat arttırabilmiştir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.