Bu 2 Altcoin, Dev Haberleri Duyurdu! Fiyatları Uçurdu

0 499

Genel kripto para piyasası karmakarışık bir hafta geçirirken, gözlem altındaki bir altcoin düşüş trendine büyük ölçüde meydan okuyor. Kripto piyasası yükselmesine rağmen altcoinler, bu hafta %37 arttı. Merkezi olmayan rezerv para birimi protokolü Olympus (OHM) son yedi gün içinde %37 arttı. Öte yandan, popüler NFT Blockchaini projelerinden Terra Virtua, internet siteleri üzerinden Hindistan Süper Ligi ile anlaşma sağladığını duyurdu. Fiyatı %45 sıçradı.

2 Altcoin meydan okudu

Fiyat artışı için muhtemel bir katalizör, Olympus Pro adlı yeni bir ürünün en yakın zamanda duyurulması. Projenin arkasındaki ekip, Blockchain endüstrisinin alışılmış olarak finansman bulma ve çevresel tesiri ile karşı karşıya olduğu manileri tartışırken, şunları açıklıyor:

Tahviller, sözleşmenin kendinin varlıklar karşılığında kendi yerel tokenini alıp satabileceği bir sistemdir. Likiditeyi üçüncü şahıslardan kiralamak yerine direk olarak satın alır. Tahvil oluşturulduktan sonra, sözleşme bu varlıklara sahip olur ve likidite madenciliği gibi yeni arz dağıtır.

Olympus, altı ay önce tahvil programını başlattığından bu yana 150 milyon doların üstünde varlıktopladığını argüman ediyor. Yeni Olympus Pro X tahvil piyasası, merkezi olmayan finans (DeFi) alanındaki tüm oyunculara yardımcı olurken emisyonları azaltmayı amaçlıyor.

Şirketin topluluk yöneticisi WartuII’ya göre, “OlympusDAO yedi günlük sözleşme geliri, OpenSea, dYdX ve PancakeSwap’ın birleşik gelirini aştı.” CoinGecko‘ya göre OHM, yazı yazılırken 1 hafta önce 465,77 dolardan %37 artışla 625,86 dolara değerlendi. Olympus, yüksek profilli yatırımcı Mark Cuban’ın da dikkatini çekti. Yaz sürecince, Cuban Olympus’a yatırım yaptı ve portföy takipçisi Zerion’a göre bugün itibariyle 214.328 dolar değerinde 338 stake edilmiş tokene (SOHM) sahip.

Terra Virtua (TVK), Hindistan Süper Ligi ile anlaştı

Ünlü NFT Blockchain projelerinden Terra Virtua, Hindistan Süper Ligi ile anlaşma sağladığını kamuoyuna ilan etti. ISL olarak da bilinen ligin bünyesinde Hindistan’ın en meşhur futbol takımları bulunuyor. Bu gelişme ile beraber TVK fiyatlarında %45’lik bir artış gözlendi. Bu gelişme ile beraber, Hindistan’daki meşhur futbol kulüpleri ilk NFT’lerini çıkartmış olacaklar.

Hindistan Futbol Ligi, 2014 senesinde buyana mevcut ve o zamandan bu yana yaşanan önemli anların da NFT’leştirilmesi planlanıyor idi. Ligin bünyesindeki 11 futbol kulübünün bu projenin içerisinde olacak. Bu NFT’lerin içerisinde ise bunlar bulunacak: oyuncu kartları, oyun içi özel anlar ve sınırlı sayıdaki interaktif hatıraları. Terra Virtua’nın CEO’su Gary Bracey’ye göre, bu proje ile taraftarlar sevdikleri futbol kulübü ile bağlarını dahada güçlendirebilecek.

 

Coinlerle.com

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.