C98 Nedir Projeleri Nelerdir?

0 2.154

Birçok kripto para birimi ve projesi bulunmakta ve her biri farklı sorunların çözümlerini sunmakta ve yenilikler getirmektedir. Böyle bir amaçla piyasada yerini alan C98 bir diğer adı ile Coin98 birden fazla blockchain yani blok zincirinde bulunan varlıkları desteklemekte ve bu zincirler arasında borsa hizmeti sunmaktadır. Bunun yanında stake etme olanağı da sunan ve merkezi olmayan bir dijital finans çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Coin98 (C98) Nedir?

Yukarıda da genel hatları ile söz ettiğimiz gibi birçok blok zincirinde mevcut likiditeyi toplamaya yarayan ve bununla sınırlı kalmayan bir proje olarak görülmektedir. Bunun yanında madencilik sışlında pasif yatırım olan stake etmek ve yield farming işlemlerine izin vermektedir. Çok sayıda masaüstü ve mobil uygulama platformunda bulunabilen dijital cüzdanı ile alım satım ve tüm işlemlerin yapılmasının kolaylaşmasını da sağlamaktadır.

Coin98 nedir sorusuna projenin ne olduğu tam bilmeden yanıt vermek eksik olacaktır. Proje piyasada bulunan birbirinden farklı blok zincirlerde olan kripto para birimlerinin toplanmasına ve geleneksel finans piyasası ile merkezi olmayan finans piyasası arasında bir köprü oluşturmaya çalışmaktadır. Yani hem blok zincirleri hem de piyasalar arasında bir köprü olacak ve mevcut varlıkların çok kolay bir şekilde taşınarak, transfer edilerek ve alım satım işlemlerinin yapılması ile stake işlemlerinin yapılmasını sağlayacaktır.

C98 Token

Merkezi olmayan finans piyasalarına sunduğu avantajlar ile ön plana çıkan C98 aynı zamanda block zincirleri arasındaki işlemleri de kolaylaştırdığı için çokça ilgi görmektedir. İşlemler sırasında kullanılacak olan yerel tokeni olan C98 ise piyasaya çıktığı ilk zamanlarda 1 dolarınki seyrini 2021 yılında 3 doların üstüne çıkarak sürdürmektedir. Madencilik işlemi yapılmayan C98 pasif yatırım işlemleri yani Stake işlemleri ile ödüllendirilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.