Cash Dex Ekosistemi Nedir?

0 483

Türkiye’de kabul edilmiş bir merkeziyetsiz dijital ekosistemidir. Blokzincir ağı temelli, son sürüm teknolojiyle donatılarak en masrafsız maliyeti içinde barındıran BSC – 20 (BİNANCE SMART CHAİN) altyapısıyla düzenlenmiş, bu amaçla bir çok kripto para birimini kendi bünyesinde bulunduran merkeziyetsiz bir borsadır. Başta Türk vatandaşlarının merkeziyetsiz ve kişiden kişiye ( P2P) global finansal ağlarına erişimini ilerletme vizyonuyla merkeziyetsiz kripto para borsası sunmayı amaçlamaktadır. 2021 yılından itibaren Estonya ve Lüksemburg ‘ da bağ yapıları bulunmaktadır. Şimdi ‘’CDX‘’ merkeziyetsiz dijital ekosistemi güncel olarak profesyonel partner havuzu oluşturmayı ve geliştirmeye devam etmektedir.

CDX, BSC bazı fonksiyonları iyileştirilmiş çatallaştırılmış haldedir. Bunun sonucunda ‘’CDX ‘’ fikri tüm çözümleriyle zaman içinde gelişti ve kristalize edilmiştir. Bu saye de önceki kripto paraların eksik ve kullanışsızlıkları düzeltildi ve avantajlar kazandırldı. Böylece ‘’CDX ‘’ grubu bir çok kripto paraların en iyi özelliklerine sahip tokene oluşturmuş oldu. ‘’CDX ‘’ sürekli gelişmeye ve daha iyi hale gelmeye devam etmektedir. Ekosistemimizin yatırımcılara başlangıç sunduğu 2 adet önemli yatırım bulunmaktadır. Bunlar; CASH DEX SHARES (CDS) ve CASH DEXCOİN (CDX) olarak bilinmektedir.

CASH DEX SHARES (CDS ):

Cash Dex kripto para borsasının elde edeceği gelirlere ortak olmanızı sağlayacak borsa açılışına kadar satışa sunulacak olan hissedir.

CASH DEXCOİN ( CDX ) :

Cash Dex merkeziyetsiz kripto para borsasının tokenidir diyebiliriz. Toplam 100 miyon tane BEP20 formatında üretim olup, Cash Dex borsanın tüm alanlarında (Swap , Likidite Havuzu Oluşturma , Staking Kazancı vb. ) kullanılacaktır.

Teknoloji olarak CASH Dex Ekosistemi; blokzincirler ve para bantları arasında standart bir protokol ile sabit fiyatlı kripto varlıkları takas etme, likidite havuzu oluşturma, fon havuzlarını kullanıma açma gibi çok fazla innovatif ürünleri bir arada bulunduracak bir yüze sahip olmaktadır. Bu yüz Cash Dex platformu aracılığıyla birbiriyle uyumlu cüzdanların denetimi, kimlik ve risk yönetimi hizmetlerinden yaralanmasına neden olur. Cash Dex’in oluşturduğu teknoloji başta Binance Smart Chain üzerindeki kripto para türlerini ve paketlenmiş işlem çiftlerini destekleyip blokzinciri teknolojisinin güvenliğini ve rahatlığını kullanarak yüksek işlem hacmi sağlamaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.