Chiliz CEO'su Alexandre Dreyfus Kimdir?

Chiliz CEO'su Alexandre Dreyfus Kimdir?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·01:00 Ağustos 16, 2021

Alexandre Dreyfus, kripto para dünyasının önde gelen isimlerindendir. Ünlü bir iş insanı ve girişimcidir. 1976 doğumludur. Genç olmasına rağmen yaptığı başarılı işler ile dikkatleri üzerine çeken Alexandre Dreyfus, kripto para birimi Chiliz coin’in kurucusudur. Hayatı hakkında fazla bilgi bulunmayan Dreyfus, futbol kulüplerine kaynak sağlamak amacıyla Chiliz dijital para birimini piyasaya sürdü. Blockchain teknolojisiniyle de Dreyfus futbol taraftarları için de kripto para projesinin olduğunu daha önce duyurmuştu. Ünlü iş insanın genç yaşta olmasının verdiği heyecan ile ileriki yıllarda dijital para dünyasında yapacağı etki merak konusu oluyor. Alexandre Dreyfus kendini macerasever ve gezgin olarak tanımlıyor. Ayrıca kendisini dünya vatandaşı olarak görüyor.

Chiliz’in Ortaya Çıkışı

Chiliz coin, piyasada yer alan kripto para birimlerinden biridir. Kurucusu Alexandre Dereyfus’dur. Futbol kulüplerine kaynak sağlamak amacıyla 2012 yılında merkezi Malta’da kurulmuştur. 14 Şubat 2018’de piyasaya sürülen Chiliz coin, spor taraftarları ve kulüpler arasında ilişki kurmak ve taraftarların alınacak kulüp kararlarında söz hakkı olmasını da sağlamayı amaçlıyor. Alexandre Dreyfus Blockchain sistemi ile yolunun kesişmesi aslında Global Poker Ligi’nde faaliyet gösterdiği zamanlara dayanıyor. Sistemin taraftara token sahibi olabilme imkânı sağladığını ve taraftarların sahiplenme duygusuna da hitap edilebildiğini açıkladı. Spor dünyasında geçerli olan kripto para birimi Chiliz’e olan ilgi her geçen gün artıyor.

Taraftarlar İçin Socios Projesi

Dreyfus, daha önce vermiş olduğu röportajda spor taraftarları için de kripto projesinin olduğunu duyurmuştur. Adı Socios olan proje tarafltarları mutlu edecek gibi görünüyor. Socios uygulaması, taraftarların coinleri oylamalarda kullanarak ödül kazanabileceği bir blockchain uygulamasıdır. Yakın bir zamanda Chiliz üzerinden de Socios alınabileceğini duyuran Alexandre Dreyfus, spor dünyasında bu platformlar ile yatırımcılara ve spor severlere daha iyi ulaşılacağını ifade etti. 2021 yılı içerisinde 1 milyon taraftarın Socios kullanılması hedefleri olduğunu belirtti. Bu sayede kripto paraların gerçek bir amacı olmadığını söyleyenlere bu projelerle cevap vermek istiyor.

Dreyfus Neden Blockchain Tercih Etti

Blockchain, dijital paralar ile ilgili işlemlerin yapılabilmesini sağlayan bir teknolojidir. Birçok kripto para bu uygulama üzerinde işlem görür. Dreyfus da Blockchain teknolojisini tercih eden isimlerden biridir. Tercih etmesinin nedeni ise şeffaflık olduğunu belirten ünlü iş insanı, taraftarların oylarının takibini yapabildiğini, coin işlemlerini rahat bir şekilde gerçekleştirebildiğini söyledi. Önümüzdeki senelerde kripto para dünyasında ilerlemek isteyen Alexandre Dreyfus, dünyaca ünlü birçok spor kulübü ile anlaşma imzalıyor. Yakın zamanda ABD’de NBA gibi büyük organizasyonları düzenleyen Lagardere Sports ile sözleşme imzaladı.

Yorum yaz