Cosmos, Atom Coin Nedir?

0 506

Cosmos, Blockhain sektörünün problemlerini çözmek için geliştirilen bir proje olarak kendisini tanımlamaktadır. Birbirlerine bağlanarak blok zinciri oluşturan blockhain ağlarından bir ekosistem oluşturarak, Bitcoin ağında kullanılan yavaş, pahalı ve çevreye zararlı olduğu söylenen prof-of-work protokolüne alternatif oluşturmuştur.

Cosmos, Blockhain ve California menşeili Tedermint öncülüğünde geliştirilmiş, internet teknolojisinin temeli olmayı amaçlayan varlıktır. 14 Mart 2019 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Cosmos kripto para birimlerinin hepsini bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

ATOM COİN NEDİR?

ATOM, Cosmos kripto para biriminin kısaltılmış ifadesidir. ATOM COİN, Coinbase, Binance gibi kripto para borsa şirketlerinden alınabilir. Yerli kripto para şirketlerine Türk lirası yatırarak, Türk lirası karşılığında ATOM COİN alınabilir.

ATOM COİN, desteklenen mobil ve web cüzdanlarında saklanabilir. Türk lirasına çevirerek yerli uygulamalardan da para çekimi yapabilirsiniz.

COSMOS AVANTAJLARI NELERDİR?

  • İşlemler oldukça hızlıdır.
  • ATOM COİN alım satım ve takas işlemleri için ödenen miktar son derce uygundur.
  • Cosmos ağından, sisteme kayıtlı olmayan kullanıcılar diğer kullanıcılara ATOM COİN borç vererek sistem üzerinden faiz alarak para kazanma şansına sahip olabilirler.

Coinlerle.com sitesindeki yazılar yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para birimleri ve Bitcoinlerin içerdiği yüksek riskleri göz önünde bulundurunuz. Yatırım yapmadan önce yeterli araştırmaları yaptığınızdan emin olunuz. Bitcoin ve kripto para birimi yatırımları ile paranızı kaybedebileceğinizi unutmayınız. Yatırım işlemleriniz ile meydana gelebilecek her türlü kayıp sorumluluğu size aittir. Coinlerle.com sitesine ait hiçbir yazı veya yazar yatırım sorumlunuz değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.