DragonChain Nedir?

0 515

Disney tarafından kurulan Disney Private Blockchain Foundation (Disney Özel Blok Zincir Kuruluşu) 2014 yılında açık kaynak kodlu bir blok zincir projesi şeklinde ortaya çıkmış ve DragonChain adıyla sektörde boy göstermeye başlamıştır. Ancak şirket daha sonra resmen el değiştirmiş ve şu an NPO tarafından DragonChain Foundation olarak yönetilmektedir.

DragonChain’in kullanım alanına bakıldığında ise kripto paradan farklı olarak daha çok blok zincirin kullanım alanlarına dair çalışmalar yürüten bir kuruluş olduğu görülmektedir. Blok zincir teknolojisinin kullanıldığı piyasada akıllı kontrat üretmek kolay olmayan bir süreçtir. Ayrıca geliştiriciler için verilerin etkileşime dahil edilebilmesi ve paylaşılabilmesi önem arz etmektedir. DragonChain işte bu iki önemli süreci kullanıcıları için daha erişilebilir ve daha dost hale getirebilmeyi amaç edinmektedir.

DragonChain Kullanıcılarına Ne Vadediyor?

DragonChain kullanıcılarına – iş hedefli bir oluşum olduğu için daha çok şirketlere- blok zincirle işlerini bütünleştirebilme imkanı sağlamaya çalışmaktadır. DragonChain bu alanda önemli derecede açık bulunan bir noktayı yakalamıştır. İş alanı ve blok zincir teknolojisinin bütünleşmesinde ciddi anlamda çalışmalar yürütülmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Tam da bu nedenle DragonChain gelecek vadetmektedir. Blok zincir teknolojisi ile iş sahasındaki bütünleşmenin sağlanması malların takibini sağlama, güven uyandıran faturalama sistemi, hammadde kökenine ulaşım ve hammadde kaynağını onaylama gibi hususlarda pratiklik sağlamaktadır.

Güvenlik, kuantum güvenliği, danışmanlık ve yürütülen işler için birtakım hazır çözümler sunmaktadır. Bunlardan en önemlisi de iş alanındaki verilerin korunmasıdır. Yapılan işlemler ve maddi kaynaklar çeşitli ağların sağladığı birleşik güvenlik ağı ile koruma altına alınmaktadır. İşletme (Onay) Doğrulaması, Kurumsal Doğrulama, Ağ çeşitliliği Doğrulaması, Dış Ortağın (Noter) Doğrulaması ve Genel Kontrol Noktası’ndan oluşan beş katmanlı bir güvenlik formu sunmaktadır.

DragonChain Blok Zinciri Nasıl Bir Çalışma Sistemine Sahiptir?

İşlem talebi oluşturulur, oluşturulan bu işlemin ağdakiler tarafından onaylanması gerekmektedir. Doğrulanan işlem bir bloğa eklenir ve bu blok önceden doğrulaması yapılmış olan bir blok zincirine eklenmektedir. Deftere kaydolan işlem artık değiştirilememektedir.

DragonChain Ekibi Kimlerden Oluşuyor?

Joe Roets, Eileen Quenin, Paul Sonier, Catherine Lenihan, Shirly Roets, Jonel Kordero gibi kurucu isimlerin yanı sıra danışmanları da bulunmaktadır. Joe Roets kuruculuk ve icra kurulu başkanlığı görevini, Eileen Quenin kuruculuk ve başkanlık görevini, Paul Sonier teknoloji yöneticiliği görevini, Catherine Lenihan mali sorumluluk görevini, Shirly Roets insan kaynakları yöneticiliği görevini ve Jonel Kordero pazarlama yöneticiliği görevini yürütmektedir. Kurucular ekibi, alanlarında başarılı olmuş, bu yönde gelişimlerini sürdürüp ortaya yenilikler koymaya devam eden iyi eğitim almış kişilerden oluşmaktadır.

DragonChain Nereden ve Nasıl Alınır?

DragonChain henüz yüksek hacime ulaşamamış borsalarda işlem görmektedir. DragonChain’e ulaşılabilecek kripto para borsaları arasında Latoken, Kucoin, Fatbtc, Allcoin, Bancor Network, Gate.io ve IDEX sayılabilir. Bunlar içerisinde en hızlı DragonChain işlemi gerçekleştirilebilecek yüksek işlem hacmine sahip borsa Kucoin’dir. DRGN dünya çapında geniş ölçüye ulaşmış olan borsalarda işlem görmeye başladığında değerini artırabilecektir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.