En Popüler Merkezi Borsa Coini

0 388

Son yıllarda inişli çıkışlı bir grafik çizen kripto paralar son iki yıl içerisinde oldukça güçlü bir şekilde yükselişe geçmiş durumda. Özellikle pandeminin yaşandığı dönemde kripto para piyasasında ciddi hareketlilik olduğu görülmekte. Bu kadar değer kazanımının ve hareketliliğin olduğu bir ortam yatırımcıları büyük oranda iştahlandırmaktadır.

Ortada oldukça büyük bir paradan ve kazanımdan söz ettiğimizde bu durumdan yararlanmak ve kolay kazanım elde etmek isteyen kişilerde yerini almaktadır. Dolandırıcılığında içinde olduğu bu ortamda gücenilir bir şekilde alım satım işlemi yapmak konusunda yatırımcılar ve özellikle yeni yatırımcıların çekinceleri gayet normal karşılanmalı.

Kripto pata alım satımı yapılabilecek çok sayıda borsa platformuna ulaşmak mümkündür ve bunların içerisinde güvenilir olanları seçme konusunda sorun yaşandığı da bir gerçektir. Aşağıda çok sayıdaki güvenilir kripto para borsa platformlarından en popülerlerini sizler için listeledik ve sunduğu avantajlardan söz ettik.

Kripto Para İşlemi İçin Platform Tercihinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kripto para madenciliği yapmanın yanında alış satım işlemleri ile de para kazanmak mümkündür. Değeri oldukça yüksek olan ve artmaya devam eden bu para biriminde çok sayıda alternatif mevcuttur. Birbirleri arasında alım satım yapılması yanında mevcut sermayenizi kripto para ile de değerlendirmeniz mümkün olacaktır.

Bu işlemleri yapmak için sorunsuz ve güvenilir bir platform tercihini yapmanız ise neye yatırım yapacağınız kadar önemli bir konudur. Aşağıda sizler için kripto para işlemlerinin sorunsuz olarak yapabileceğiniz platformların tercihinde dikkat etmeniz üç ana konuyu belirttik.

  • Platform tercihinde en önemli konu güvenliktir. Belirli bir merkezi bulunan piyasada belirli bir süredir var olan ve çok sayıda yatırımcının tercih ettiği bir platformda işlem yapmak sizlere avantaj sağlayacaktır.
  • İşlem yapılacak platformun tercihinde işlem hacmine dikkat edilmesi gerekmektedir. Belirli bir oranda işlem hacmi olan platformlarda yer almanız sizlere önemli avantaj sunacaktır.
  • Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise kripto para birim çeşitliliğidir. Ne kadar fazla sayıda kripto para birim çeşitliliği sunuluyor ise sizler açısından yatırım fırsatları da o derece artmaktadır.

En Güvenilir ve Tercih edilen Kripto Para İşlemi İçin Platformları ve Borsaları

Kripto para işlemlerinden kar elde etmek isteyen yatırımcılar dünya üzerinde en fazla tercih ettiği platformların başında Binance gelmektedir. 2021 yılı rakamlarına göre 24 saatlik işlem hacimleri 10 milyarın üzerinde olan bu platform oldukça ilgi görmekte ve güvenilir bir şekilde işlem yapılmasını sağlamaktadır. Türkiye’de ofisleri olan bu platform ayrıca Türkçe canlı yardım olanağı da sunmaktadır.

Bir diğer güvenilir platform ise Türk bir şirket olan Bitlo’dur. Türkçe ve kolay kullanım olanağının sunulması, 7/24 Türkçe destek sunulması yanında neredeyse tüm altcoinlerin işlemlerinin yapılmasını da sağlamaktadır. Günlük 50 milyon dolar civarında işlemin yapıldığı platform güvenilir bir şekilde işlem hizmetleri sunmaktadır.

Avrupa merkezli bir işlem platformu olan Bitpanda ülkemizden de yatırımcılar için avantajlar sunmaktadır. Kolay şekilde para yatırmanın çekmenin mümkün olduğu platformda 50’nin üzerin coin ile işlem yapılması sağlanmaktadır. Hızlı şekilde işlem yapılması, Kolay kullanımı ve oldukça yüksek güvenlik tedbirlerinin alındığı bu platformda yatırımcılar için başarılı bir seçenek olacaktır.

ABD merkezli olan Coinbase Pro’da diğer platformlar gibi güvenli şekilde kripto para alım satımı yapmayı mümkün hale getirmektedir. 2021 yılı itibari ile günlük işlem hacminin 2 milyar doları geçtiği bu platformda 40 civarında kripto para biriminde işlem yapmak mümkün olabilmektedir. Türkçe dil desteğinin sunulduğu bu platformda güvenli bir şekilde kripto para alım satım işlemlerinin yapılması mümkündür.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.