Gitcoin (GTC) Nedir Projeleri Nelerdir ?

0 1.254

Gitcoin (GTC) kişilerin açık kaynaklı projeleri maddi olarak destekleyebilmelerini sağlayan bir platformdur. GTC olarak bilinen token, Web2’den Web3’e merkeziyetsiz geçiş sağlar. Bu proje ile toplanan fonlar merkeziyetsiz bir şekilde yönetilebilmesi amacıyla Gitcoin Dao kurulmuştur. GTC olarak adlandırılan token normal kripto para işlevi görür. Ethereum tabanlı olan GTC’nin arzı da günümüzde oldukça fazladır.

Gitcoin (GTC) Nedir?

Gitcoin (GTC) 2021 yılı ortalarında piyasaya sürülen Gitcoinin yönetim tokenidir. Gitcoini yöneten DAO’nun oluşturulması ve finanse edilmesi içim gereklidir. GTC, dijital kamu mallarını inşa ve finanse eder. İkinci dereceden finansman kullanımına öncülük ederek kripto para ekosisteminin açık kaynak projelerine GTC hibeleri ile finanse edilmesine yardımcı olan en büyük bağımsız platformdur. Gitcoin birçok avantajı ile insanların ilgisini çekmektedir.  GTC token sahibi olan kişiler oy hakkı talep edebilir, oy haklarını devredebilirler. Gitcoin Binance üzerinden kolay bir şekilde hızlı ve güvenilir bir şekilde satın alınabilir.

Gitcoin (GTC) Projeleri

Gitcoin (GTC) açık kaynaklı projeleri ile topluluk oluşturmayı desteklemektedir. Haziran ayında Gitcoin üzerinden açık kaynaklı projelere 20 milyon doların üzerinde bir fon ayrılmıştır. Ayrıca aylık binlerce aktif geliştirici ve çeşitli projeler oluşturulmuştur. Gitcoin’in esas amacı dijital demokrasi ve topluluk oluşturmaya yönelik dijital ekosistem olan Quadratic Lands olarak bilinen bir gelecek vizyonu yaratmaktır. Ayrıca insanların açık internet çalışmalarını sağlamak için çeşitli araçlar, teknolojiler ve ağlardan olan Web3 için topluluk ve altyapı oluşmuştur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.