Holochain Nedir?

0 611

İlk çalışmalarını 2008 yılında başlatan ve Metacurrency.org sitesinin kurucuları fikirlerini geliştirmiş ve Holochain ağını ortaya atmıştır.

Holochain her kullanıcıya kendi blok zincirini atayan, ayrıca Dağıtık Hash Tablosu (DTH) kullanan uygulamalara özel veri bütünlüğü protokolüne denir.

Holochain çalışma prensibi olarak Beyond the Bocks (Blokların ötesinde) mottosunu kullanmaktadır. Holochain böylece bu yöntemle ortaya koyduğu ağın blockchain’den farklı olduğunu vurgulamış olur.

Holo Token (HOT)Nedir?

Holochain 2008 yılında ICO çalışmalarıyla piyasaya sürülen kripto paradır. Holochain projesi sistemi faaliyete geçene kadar hem projenin anlatımı ham de kaynak oluşturmak amacıyla ERC-20 tabanında üretilen kripto paradır. Holochain yapısında yer alan ve ilk para teklifi anlamına gelen holo tokenler ise ICO (Initial Coin Offering) çalışmasıyla piyasaya giriş yapmıştır.

Holochain ağı aktif olduğu zaman kullanıcılar sahip oldukları Holo Token’ ini 1:1 oranında Holo Fuel ile değiş-tokuş (swap) yapmış olacak ve böylece piyasalarda Holo Token yerine Holo Fuel işlem görüyor olacaktı.

Holo Fuel Nedir?

Holochain ağı üzerine kullanılması için asset-backed (varlığa dayalı) olarak tasarlanmış olan bir tür kripto para birimine Holo Fuel denir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.