KuCoin Nedir? Nasıl Kullanılır?

KuCoin Nedir? Nasıl Kullanılır?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·17:46 Haziran 19, 2021

Kucoin Nedir?

KuCoin, 2017’de Hong Kong’da kurulan bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkar. KuCoin’in kurucuları, oluşumu “Halkın Borsası” olarak tanıtır ve bu şekilde reklamını yapar. Genel olarak incelendiğinde, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak görülmektedir. KuCoin ne olduğu, yazısını yazdığımız bu tarihte ise KuCoin’in işlem hacmi 1,324,413,329 USD olarak kayıtlara geçmiştir. Bahsi geçen işlem hacmi ile birlikte 5. Sıraya yükselmiştir. Yani en iyi borsalar arasında bulunduğunu söylemek, şu an için mümkün.

Kucoin nedir? sorusu, genel kripto para borsası çerçevesinde açıklanabilir. Söz konusu token, Eylül 2021 tarihinden itibaren CoinMarketCap üzerinde yer almaya başlamıştır. Bu nedenle oldukça yeni bir altcoin olması ile karşımıza çıkar. KuCoin şu an için Coin Market'de yer alırken, Binance'da yer alıp almayacağı henüz netlik kazanmadı.

Kucoin Kaç TL?

KuCoin'in yerel token'ı olan KCS 2017 yılında hayata geçti. Trader'ların borsadan değer varlığı çekmelerine izin veren kâr paylaşımı token'ı olarak bilinmektedir. Ethereum ağında çalışan ERC-20 token'ı olarak kullanıma açılan bu sistem, çoğu Ethereum cüzdanı tarafından desteklenmeye devam etmektedir. KCS'nin toplam arzı 200 milyon olarak belirlenerek kullanıma açıldı. Bununla birlikte, sadece 100 milyon KCS kalana kadar planlamalar yapıldı. Sonrasında, geri alım ve token yakma stratejisi bulunmaktadır.

KuCoin merkeziyetsiz alım satım hizmeti er ya da geç kullanıma açılacak hizmetler arasında yer alır. Akabinde KCS token karşımıza çıkar. KuCoin'in merkeziyetsiz finans hizmetlerinin içinde yer alır. Yanı sıra, gelecekte KuCoin topluluğunun yönetişim token'ı haline dönüşecek. Kucoin kaç TL? sorusuna ₺260,42 TRY olarak cevap verebiliriz.

Kucoin Nasıl Para Çekilir?

KuCoin Token (KCS) alım satım işlemi yapmak isterseniz, aşağıdaki borsalarda gerçekleştirebilme imkanınız bulunur:

  • KuCoin BitMax
  • Probit Exchange

Kucoin nasıl para çekilir? Sorusuna da mevcut sistemler üzerinde net cevaplar verilebilir.

KuCoin Token'in genel olarak, dolaşımdaki arzı 2021 yılı itibarıyla 80.118.638 KCS olarak belirlenmiştir. Maksimum arz ise 170.118.638 KCS olarak belirlenerek karşımıza çıkar.

Kucoin Güvenilir mi?

KuCoin, 2017’de Hong Kong’da kurulan bir kripto para borsası olarak karşımıza çıkar. KuCoin’in kurucuları, oluşumu “Halkın Borsası” olarak arz eder. Ayrıca, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olarak ünlenmiştir.

Yorum yaz