Loopring (LRC) Coin Nedir? Projeleri Nelerdir?

0 578

Loopring (LRC) Coin Nedir?

Lrc, merkeziyetsiz kripto borsalarının geliştirilmesi için tasarlanmış aleni bir protokol olan loopring’in ethereum tabanlı kripto para birimidir. bundan 1 yıl önce kripto para piyasasının ortalama günlük tecim hacmi, ortalama 50-200 milyon dolar aralığında dalgalandı. Bu ticaretin çoğu, kullanıcı fonlarını depolayan ve alım satım siparişlerinin dengesini sağlayan özel şirketler tarafınca işletilen çevrim içi platformlar olan merkezi kripto para borsalarında gerçekleşti. Bu tür platformların neredeyse hepsinde yaygın olan birkaç dezavantaja sahip. Dolaysıcaklıkyla bu dezavantajları azaltmak için yeni (merkeziyetsiz) bir borsa tipi ortaya çıktı. Loopring’in amacı, merkezi buyruk eşleme ile merkeziyetsiz blockchain üstü muamele anlaşmasını, hem merkezi aynı zamanda merkeziyetsiz borsaların en iyi taraflarını alarak melez bir üründe birleştirmek. Lrc tokenleri, ağustos 2017’deki ilk token arzında (ico) halka aleni hale geldi. Loopring protokolü ise ethereum mainnet üzerinde evvela aralık 2019’da mevzuşlandı.

Loopring (LRC) Kurucusu Kimdir?

Loopring protokolünün gelişimini yöneten loopring foundation’ın kurucusu ve aktüel ceo’su bir makalelım mühendisi ve girişimci olan şangay, çin merkezli daniel wang’dir. Çin bilim ve teknoloji üniversitesinden bilgisayar bilimi alanından diplomasıda bulunmakta olan Wang, Arizona eyalet üniversitesinden ise aynı alanda lisansüstü tahsil almış. Wang, loopring’de çalışmaya başlamadan önce biroldukça efsunk teknoloji şirketinde idari ve yönetici mevkilerde bulundu: tıbbi aygıt üreticisi boston scientific’de baş yazılım mühendisliği, çinli e-tecim devi jd.Com’da mühendislik, araştırma, reklam ve öneri sistemi yöneticiliği, google’da ise baş teknoloji danışmanlığı ve kıdemli yazılım mühendisliği yaptı. Wang, Bazı şirkerletde kurucu ortakllığı bulunmaktadır.

Loopring (LRC) Coin Yol Haritası Nedir?

Loopring ilk olarak yılında ortaya çıktı ve büyüme esnasında uygulamalarını geliştirmelerini tamamladı. Geliştiriciler 2018 yılının ilk yarısında neo blockchain’ini loopring ağına ekledi. ilk önce qtum’u da eklemeyi planladılar ama sonradan iptal edildi. Loopring merkezsiz borsasının piyasaya çıkması hedeflenenden geride kaldı. Yeniden de deneme sürümü 2020 şubat ayında kullanıma sunuldu. Geliştiricilerin halen ulaşılması ihtiyaç duyulan planları bulunuyor. mesela erc2230, erc223 ve erc20 tokenleri arasındaki etkileşimlerin ağ tarafınca desteklenmesi. Loopring ring-madenciliği algoritmasının geliştirilmesi gelecekteki en önemli geliştirmelerinden biri. çünkü ring madenciliği geliştirilince platformun muamele hızı artacak ve maliyetler düşecek. Platform daha cazip hale getirilecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.