Metaverse Coin’ler Üzerindeki Artışlar Sürüyor

Metaverse Coin’ler Üzerindeki Artışlar Sürüyor

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·16:15 Ekim 30, 2021

Metaverse Coin’lerin artışı devam ediyor. Kripto para biriminde özellikle Facebook tarafından alınan karar sonrasında yeni rekorlar sürüyor. Son alınan verilere göre birimler son bir aylık süre içinde yüzde 500 üzerinde artış yaşadı.

Metaverse Coin Artıyor

Kripto para ekosisteminde son dönemlerde mem token’lar önemli kazançlar sunuyor. Bunlar arasında yer alan Metaverse Coin’lerin fiyatı ise son dönemlerin en çok artış gösteren birimi olarak öne çıkıyor. Birimler genel olarak son bir aylık süre içinde yüzde 500 üzerinde değer kazandı. Genel olarak mem token’larda artışın da devam ettiği görülüyor. Buna göre Starlink son bir ayda yüzde 531, UFO yüzde 569, Wemix yüzde 443, ALU yüzde 315, CUBE yüzde 428, KLO yüzde 356 artış kaydetti.

Metaverse Coin’ler ise sektörün en popüler birimlerinden birisi haline geldi. Verilerine bakıldığında son 24 saat içinde yüzde 4, son 1 hafta içinde ise yüzde 18 oranında değer kazandığı görülüyor. Özellikle birime yönelim geçen günlerde Facebook tarafından yapılan açıklamada artık kendi bünyelerindeki şirketlerin Metaverse adı altında faaliyet göstereceği açıklaması sonrasında arttı.

Metaverse Coin Artışı Sürecek mi?

Metaverse Coin’ler artış olarak uzmanlar yatırımcıları dikkatli olmaya davet ediyor. Metaverse Coin’lerin ekosistemi halihazırda yatırımcılar tarafından yeni keşfediliyor. Bunun yanında birim pek çok kripto borsasında da henüz listelenmiyor. Bu yüzden uzmanlara göre Metaverse Coin geleceği hakkında açıklama yapmak için henüz yeterli veri bulunmuyor. Ama uzmanlar yükselişin bir süre daha devam edebileceğine de dikkat çekiyor.

Bunun yanında CMC verilerine bakıldığında henüz coin kategorisinde yer almayan fakat son zamanlarda önemli artış yaşayan kripto para birimi BLOK şeklinde öne çıkıyor. BLOK verilerine bakıldığında son 24 saatlik süre kapsamında yüzde 95 oranında artış kaydedildi. Son 1 haftalık sürede ise artışı yüzde 280’î buldu.

Metaverse, tüm sanal dünyanın ve internetin toplamı dahil olacak şekilde yeni bir dijital geleceği ifade ediyor. Fiziksel gerçekliğin sanal alandaki yansıması olarak ifade edilen Metaverse, kripto dünyasında da önemli yer tutuyor. Metaverse’e yapılan yatırımlar arttıkça Metaverse Coin’lerin sayısında da artış yaşanabilir.

Yorum yaz