Raydium (RAY) Coin Nedir Projeleri Nelerdir?

0 2.736

Raydium (RAY) Coin Salona blok zinciri üzerine kurulmuş otomatik piyasa yapıcı ve likidite sağlayıcısı olarak kullanılan bir coin çeşididir. Salona blok zinciri merkezi olmayan bir çeşit blok zincirini ifade etmektedir. Raydium getiri çiftçiliği, stake etme, token takası ve ticaret yapabilmesine imkan sağlama gibi özelliklere sahip olan Salona blok zincirine dayanan otomatik piyasa yapıcısıdır.

RAY, Raydium protokolünün yerel tokenidir ve Salona tabanlı olan bir kripto para birimidir. Ray’ın yüksek miktarda token arzının bulunması onun diğer zincir tokenlerinden ayırır ve birçok yatırımcının da ilgisini çekmesine yardımcı olur.

Raydium (RAY) Coin Nedir?

Raydium (RAY) Coin merkezi bulunmayan borsa olan DEX olarak bilinen Serum için Salona blok zinciri üzerine inşa edilmiş olan bir piyasa yapıcısı (AMM) ve likidite sağlayıcısı olarak kullanılan bir kripto para çeşididir.   Diğer AMM’lerden farklı olarak Ray üzerinden merkezi limit emir defterine zincir üzerinden likidite sağlama işlemi yapılabilmektedir. Raydium’a yatırılmış olan fonlar Serum’un emir defterinde limit emirlerine dönüşürler. Bu durum Raydium LP’lere Serum’un bütün siparişlerinin yanında mevcut likidite erişimi de sağlayarak kullanıcılara büyük avantajlar sağlamaktadır. Raydium sahip olduğu bazı özellikleri ile yatırımcıları kendine çekmeyi başarmıştır. Bu özelliklerden bazıları; ticaret, token takas, staking yapma, likidite madenciliği ve çiftçiliktir.

Raydium (RAY) Coin Nasıl Satın Alınır?

Raydium’un kullanıcılar için geliştirdiği projeler için likidite sağlama işlemleri gerçekleştirmektedir. Ayrıca kullanıcılarına havuzlar üzerinden çeşitli ödüller sağlaması Ray coinin ilgi çeken yönünü oluşturur. Bu nedenle Raydium’a yönelim artmış ve akılarda bu coinin nereden satın alınacağı sorusunu meydana çıkarmıştır. Raydium (RAY) Coin satın almak için Gate.io borsasını ziyaret etmek gereklidir. Gate.io borsasında listelenen Raydium’u bu borsadan kolay ve güvenilir bir şekilde alıp satabilirsiniz. Ayrıca Raydium.io ve FTX.com üzerinden de alım satım işlemleri gerçekleştirilebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.