Shiba CEO’su Ryoshi Kimdir?

1 6.466

Ryoshi, hakkında fazla bilgi bulunmayan bir girişimcidir. Anonim kişilik olarak da isimlendirilmektedir. Kripto para birimi Shib’in kurucusudur. 2020 yılının Ağustos ayında yayınladığı bir makalede Ryoshi, kendisinin kim olduğunun önemli olmadığını, Shib’in birkaç sene içerisinde yapacağı gelişimin takip edilmesi gerektiği açıklamalarında bulundu. Ryoshi, kendisinin gizli olma isteğine rağmen merak edilen isimlerden biridir. 2 Ağustos 2020 yılında kripto para birimi Shib’i piyasaya sürdü. Merkezi olmayan kripto para birimi olan Shib, henüz daha yeni olmasına rağmen Blockchain sistemindeki gelişimi dikkat çekiyor. Bitcoin ve Ethereum’un tahtını sallayacak kripto para birimi olabileceği ifade ediliyor.

Shib’in Gelişim Süreci

Shib, Ryoshi tarafından 2020 yılında piyasaya sürülmüş bir kripto para birimidir. Yeni olmasına karşın yoğun ilgi görmektedir. Diğer dijital paralara göre birim değeri daha ucuzdur. Bu nedenle yatırımcısı fazladır. Merkezi olmayan bir kripto para birimi olan Shib, 2021 Mayıs itibariyle 6 milyar dolar üzerinde piyasa değerine sahiptir. Logosunda bulunan köpek türünden yola çıkarak isimlendirilmiştir. Dogecoin’den etkilenerek üretilen Shib, Dogecoin’i de tahtından etmek için piyasaya sürülmüş olması nedeniyle Doge Katili olarak da bilinir. Riyoshi, ‘Hiçbir şeyi olmayan birinin hiçlikten bir şey kurması mümkün mü?’ ilkesi ile yola çıkarak ürettiği Shib, 2 Ağustos 2020 tarihinde kripto para dünyasındaki yerini aldı.

Shib, Bitcoin ve Ethereum’u Tahtından Eder Mi?

Shib, piyasaya yeni sürülen ancak etkisi büyük olan bir dijital para birimidir. Dünyanın çeşitli borsalarında işlem görmektedir. Birim maliyetinin diğer kripto paralara göre daha hesaplı olması ise yatırımcıyı Shib alımında daha çok teşvik ediyor. Merkeziyetsiz ve spontane bir topluluk kurma deneyi olarak görülen Shib düşük geliri olan yatırımcılara büyük kazançlar elde edebilme imkânı sunuyor. Kısa vadede zirvedeki yerini alacak gibi duruyor. Riyoshi, Shib üretirken hiç kimseden destek almadığını ve Shib’den hiçbir kazanç elde etmediğini ifade etti. Shib, diğer para birimlerine göre daha merkeziyetsizdir ve doğal büyüme sergiliyor. Ethereum temelli bir dijital para birimidir.

Shib’in Özellikleri

Kripto paralar, yapılan veya yapılacak işlemleri güvenliğini sağlamak amacıyla kriptografi denilen şifreleme yöntemi kullanılarak oluşturulan dijital para birimidir. Dijital döviz olarak da adlandırılır. İlk kripto para birimi 2009 yılında piyasaya sürülen Bitcoin’dir. 2009 yılından bu zamana kadar birçok kripto para birimi piyasada yerini alıd. En son 2020 yılında Shib dijital para dünyasında boy gösterdi. Yeni olmasına rağmen etkisi büyük olan Shib, diğer sanal paralara göre daha merkeziyetsizdir ve gelişime daha açıktır.

1 yorum
  1. Dofra diyor

    Sahip milyonlarca insanlarin umudla bekledigi para bagladıgı tokendir eger bu insanlarin beklentilerini kaybederse sahib milyonlarca yatirmci kaybetcekdir
    Yıl başinda en az bir token degeri türklirasiyla 1 tl olmalidir ve yatrmcılarin dha fazla yatrm saglmasina teşvik vermiş olursunuz sadece kendiniz icin degil kendi ülkeniz icinde bir servet olur

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.