Squid Game Token Piyasadan Çıktı, Zarar Çok Fazla

0 312

Yakın zamanda ünlü Netflix dizisi Squid Game yapımından ilhamla kripto piyasasına giriş yapan Squid Game Token için önemli gelişmeler yaşandı. Söz konusu token çok kısa sürede binlerce kat yükseldi ancak bir anda dibi gördü. Bu durumda ise büyük vurgun yapıldı.

Squid Game Token Zirveyi ve Dibi Gördü

Squid Game Token kısa süre önce kripto dünyasına girmiş ve özellikle ünlü dizinin ününden yararlanmak istemişti. Bu kapsamda dizinin hayranları da token’a yatırım yaparak kısa sürede fiyatının artmasına olanak tanımıştı. Ancak dün yaşananlar Squid Game Token yatırımcıları için kötü sonuçlandı.

0,012 seviyelerinde piyasaya giriş yapmış olan token kısa sürede 51 dolar seviyesine ulaştı ve kısa sürede önemli bir sıçrama gerçekleştirdi. Öğlen saatlerinde ise 3 bin dolar bandına yaklaşarak yükselişini sürdürdü ve dikkatleri üzerine çekti. Ancak bu yükseliş devam etmedi.

Zirveyi görmesinden dakikalar sonrasında Squid Game Token çok sert düşüş yaşadı ve 0,0007926 gibi seviyeye çekildi. Henüz bu düşüşün arkasında ne olduğu tam olarak bilinmese de dakikalar içinde token yüzde 99 oranında değer kaybetti ve yatırımcılarının önemli oranda zarar etmesine yol açtı.

Yaklaşık olarak 30 milyar dolar işlem hacmine sahip olan coin rekor kayıp yaşadı ve 2 milyon dolar bandına çekildi. Bu düşüş sonrasında halihazırda token’a sahip olanlar da birimden çıkış yapıyor.

Squid Game Token Projesi Bitti mi?

Squid Game Token bitti mi sorusu da yaşanan bu önemli düşüş ile kullanıcılar tarafından dile getirildi. Özellikle dakikalar içinde neredeyse sıfırlanması yatırımcıları telaşlandırırken projenin internet sitesi de sonlandı. Aynı şekilde sosyal medya hesapları da kapatıldı. Squid Game Token alım ve satıma da işlem gördüğü borsalarda kapatıldı. Bu durumda elinde hâlâ Squid Game Token bulunanlar birimi ellerinden çıkaramayacak.

Tüm bu gelişmeler Squid Game Token ekibinin önemli bir vurgun yaptığına işaret ediyor. Uzmanlar da hiçbir projeye dayanmayan birimlerden uzak durmaları konusunda yatırımcıları bir kez daha uyardı.

Proje bir fan projesi olarak hayata geçirilmişti, Netflix veya Squid Game dizisi ile resmi bir bağı bulunmuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.