Tron (TRX) Nedir?

Tron (TRX) Nedir?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·08:30 Ağustos 27, 2021

Çeşitli kripto paralar gibi Tron (TRX) de basit bir ödeme aracı olmanın dışında çözümler sunmaya çalışmaktadır. Farklı sektörlerde ve endüstrilerde çeşitli çözümleri beraberinde getiren kripto para birimlerinden birisi olan Tron, hedef olarak eğlence sektörünü belirlemiştir.

Singapur merkezli olan Tron, Justin Sun tarafından piyasaya sürülmüştür. En büyük özelliklerinden birisi de maliyetsiz bir yapıya sahip olmasıdır. Özellikle eğlence sektörünü hedeflemiş olan Tron içerik üreticilerinin çok daha özgür bir şekilde kazanç sağlaması ve ödeme almasını hedeflemektedir.

Tron (TRX) Özellikleri ve Sunduğu Avantajlar

Piyasaya yalnızca ödeme aracı olarak çıkmayarak mevcut bir soruna çözüm olması amaçlanan Tron bir ekosistem oluşma gayesindedir. Eğer Tron sisteminin tam olarak kullanımı sağlanır ve başarıya ulaşır ise içerik üreticileri ürettikleri içerikleri Tron altyapılarını kullanarak satabilecekler.

Oluşturulacak olan platformda içeriği olan üreticiler bu içeriklerini sistemin kripto para birimi olan TRX karşılığında anında satabilecek ve ödemelerini anında alabilecekler. Üçüncü kişiler ve çeşitli bekleme sürelerine gerek kalmadan hızlı ve özgür şekilde içeriklerini paraya çevirme şansına ulaşacaklar.

Oluşturulacak altyapı içerik üreticileri için özel olarak şekillendirilecek ve güvenliği önemli seviyede olacak. Tron içerik üreticilerine içeriklerin saklanması konusunda çeşitli güvence ve garantilerde sunmakta. Özellikle alım satım işlemleri güvenliği ve dolandırıcılık konusunda yenilikçi önlemlerin alındığı da platform tarafından belirtilmektedir.

Tron (TRX) Madenciliği Yapılabilir Mi?

Kripto para birimlerine olan ilginin en büyük nedenlerinden birisi DAPP sisteminde olması ve Blockchain sisteminde zincire ekleme yapmanın ödüllerinden yararlanmaktır. Bu durum Tron için de geçerlidir. Tron madenciliği genel olarak bilinen madencilik şeklinde yapılmaktadır. Tron madenciliği yapmak için çeşitli özel cihaz ve yazılımlara gerek duyulmaktadır. Tron ağı üzerinde yapılan madencilik ile işlemler kayıt altına alınmakta ve bu şekilde TRX biriminden ödüllendirmeler yapılmaktadır.

Tron (TRX) madenciliği yapılabilen diğer kripto para birimlerinde olduğu gibi arzı uzun bir döneme yayılmış şekildedir. TRX kripto para biriminin maksimum arzının 100 milyon üzerinde olacağı tahmin edilmektedir. Günümüzde ise 70 milyon TRX piyasada bulunmaktadır.

Yorum yaz