Waves (WAVES) Nedir?

Waves (WAVES) Nedir?

Emre Rothzerg

Emre Rothzerg

Editör ·08:30 Ağustos 26, 2021

Günümüzde altcoinleri de hesaba katarsak 4 binin üzerinde kripto para birimi olduğundan söz edebiliriz. Ayrıca bu sayı her geçen gün artmaktadır. Piyasaya çıkan kripto para birimlerinin birçoğu yalnızca bir ödeme aracı olmanın ötesine geçmektedir. Bu tarz kripto para birimlerinden birisi olan Waves bizlere farklı özelleri ile de çözümler sunmaktadır.

Bir platform olarak incelenmesi gereken Waves madenciliği yapılmayan ancak üretilmesi mümkün olan kripto para birimidir. Özellikle sunduğu platform ile kendinize özgü token’ınızı ortaya çıkartma şansını da sunmaktadır. Detaylı olarak incelenmesi ile Waves nedir sorusuna tam bir yanıt verilebilmektedir.

Waves Projesi Nedir?

Özellikle Waves platformunun ilk hedeflerinden birisi kullanıcılara güvenilir ve başarılı bir Blockchain alanı sunmaktır. Kullanıcılar kolay ve güvenli bir şekilde istikrarlı olarak kripto para birimleri üzerinden para transferi yapabilmektedir.

Özellikle çalışma mantığı olarak kendi kripto paranızı Waves platformu üzerinden piyasaya sürmeniz için bir akıllı kontrat programlaması yapmanızı gereksiz hale getirmektedir. Bunun yerine oluşturulmuş Waves Blockchain’e token’larınızı işlemeniz yeterli olacaktır. Bunun içinde script kullanılması gerekmektedir.

Waves Madenciliği Yapılır Mı?

Kripto paraların kullanımı ve tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de madenciliğinin yapılabilmesidir. Yapılan madencilik ile oluşturulan block zincirleri sayesinde ödüllendirmeler olmaktadır. Ancak Waves madenciliği yapılan bir kripto para birimi değildir. Çok popüler olan Bitcoin için 21 milyon arz hesaplaması yapılmakta ve bunun 18 milyon kadarının madencilik ile ortaya çıktığı bilinmektedir. Waves için ise 100 milyon arz hesaplaması yapılmakta ve bunun tamamı da piyasada bulunmaktadır.

Ancak Waves madencilik yerine daha farklı bir seçenek sunmaktadırlar. Bu seçenek ile elinizde bulunan Waves coinler ile yenilerini kazanmanız mümkün olacaktır. Bu yöntem masternode olarak adlandırılmaktadır. Bu seçeneği kullanabilmeniz için öncelikle 10 bin Waves elde etmeniz gerekmektedir. Eğer 10 bin Waves sahibi iseniz kolayca coinlerinizi arttırmanız mümkün olacaktır.

Yorum yaz