Yeni Piyasaya Çıkan Kripto Şirketleri

0 357

1-Mobilian (MBNN)

Ashwin Menon, dünyadaki önde gelen FinTech şirketlerinde 8 yıldan fazla olan saygın bir girişimcidir. Aynı zamanda da Mobilian’ın CEO’su yakın gelecekte merkezi olmayan platformların ana beyni olacak da diyebiliriz.

Nereden alabiliriz?

Henüz birçok borsada satılması için onay beklemektedir. Şu an sadece DigiFinex borsası üzerinden Mobilian coin alışı gerçekleştirebilirsiniz. 8 Haziran 2021 yılında çıkmış olup günümüzdeki değeri 0,71 dolardan borsa piyasasına sunulmuştur.

Mobilian, kendisini otonom araç sistemlerine odaklanan bir blok zinciri ağı olarak tanımlamaktadır. Mobilian, otonom araç inovasyonunun gelişimini hızlandırmak ve teşvik etmek için kuruldu. Mobilian tarafından sağlanan güçlü güvenlik özellikleri, aynı platform üzerinde oluşturulacak araç AI kontrolü, veri depolama ve diğer merkezi olmayan platform ağlarını sağlamak için yeterli olacaktır. Veriler, AI güdümlü araçlar için kritik olduğu için, güvenilir blok zinciri tabanlı veri depolama, otonom araçların verimliliğini sağlamak yardımcı olacaktır.

Mobilian coin’in ortaya çıkmasına sebep olan etkenleri maddeler halinde açıklayalım;

  • Otonom araç inovasyonuna yapılan milyarlarca yatırıma rağmen, otomobil üreticileri hala sürücüsüz teknolojiyi mükemmelleştiremiyor. Mobilian, blockchain tabanlı çözümler sunarak geliştirme sürecini hızlı bir şekilde harekete geçirmeyi amaçlıyor.
  • Mobilian ekosistemi yalnızca otonom araç endüstrisi için tasarlanmıştır. Yapay zekâ destekli sürücüsüz arabaları destekleyen, temeldeki güvenli bir ağdan bilgi paylaşımı için açık kaynaklı bir kütüphaneye kadar Mobilian, merkeziyetçilik ve güvenlik sağlar.
  • Mobilian ağı, müşterilerimize araç verilerini güvenli bir şekilde depolamak ve bunlara erişmek için merkezi olmayan bir ortam sağlar. Otonom arabalar büyük verilere büyük ölçüde bağımlı olduğundan, Mobilian ağının ölçeklenebilirliği, AI kontrollerini destekleyen tüm verileri depolamak için yeterli olacaktır.  Blok zincirinden yararlanarak simülasyonlar, kamera görüntüleri ve araç hareket halindeyken elde edilen yapılandırılmamış büyük veriler dahil olmak üzere toplanan tüm verilerin doğruluğunu sağlamaktadır.
  • Dijitalleşme ile birlikte bilgisayar korsanlarının araçları kontrol etmesi daha kolay hale geldi. Mobilian, otonom araçları sistem korsanlığından, bilgi hırsızlığından ve hatta DDoS saldırılarından korumaya hedefler.
  • Mobilian, ademi merkeziyetçiliğe inandığından, otomobil üreticilerinin ve yenilikçilerin sürücüsüz otomobil teknolojisi hakkında alışverişin olacağı açık kaynaklı bir araştırma kütüphanesi de sağlamışlardır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.